skip to Main Content

1943 (Dolman Hann x Foliant Hann)

 

Samenvatting

 

Duellant is een vos hengst met een stokmaat van 163 cm, die in 1943 in het noorden van Nedersaksen is geboren.
Hij is opgefokt op het hengstenopfokbedrijf van het Hannoveraanse stamboek in Hunnesrück en in het najaar van 1945 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.

Duellant is van 1946 tot zijn dood in 1965 door het Nedersaksische Landgestüt Celle beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Daarbij heeft hij alle jaren op het dekstation gestaan in Landesbrück, dat bij Freiburg/Elbe in het noorden van Nedersaksen ligt.

Duellant is zonder enige twijfel jarenlang de meest invloedrijke hengst geweest uit de Detektiv-lijn. Onder zijn zonen en kleinzonen bevinden zich verschillende kampioenen van DLG-tentoonstellingen, uitstekende prestatiepaarden en paarden die opvielen door hun drafactie (“Aktionstraber”).

Al zijn nakomelingen beschikten over hardheid, een opvallende halspartij en uitstekende bewegingen. Het vaak wat zwaar gebouwde hoofd paste wel bij het totale type en trok door de opvallende hals niet meteen de aandacht.

Volgens gegevens van de Duitse nationale paardensport- en paardenfokkerij organisatie zijn van Duellant 491 nakomelingen geregistreerd.

Negenentwintig dochters van Duellant zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden en 33 zonen van Duellant zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

Zonen van Duellant die in de fokkerij goed hebben gepresteerd zijn:

Duell I Hann (1952), die vader van zes goedgekeurde hengsten en negen hengstenmoeders is;
Ducker Westf (1953), die vader is van acht goedgekeurde hengsten, waaronder Dacapo Westf (1970) en tien hengstenmoeders;
Duft I Hann (1957) met 320 geregistreerde nakomelingen, waaronder acht goedgekeurde zonen (o.a. Diplomat Hann) en acht hengstenmoeders;
Duft II Hann (1958) met 651 geregistreerde nakomelingen, waaronder twintig  goedgekeurde zonen (o.a. Dirk Hann en Darling Hann) en vijftien hengstenmoeders;
Duden I Hann (1959) met 409 geregistreerde nakomelingen, waaronder zijn zoon Dirigent Westf (1965). Dirigent is de vader van Discont Westf (1970) en de grootvader van Disco-Star Westf (1977);
Duell II Hann (1959) met twaalf goedgekeurde hengsten (o.a. Duktus Berl-Brand en Direx Berl-Brand) en negen hengstenmoeders, die grote invloed hebben gehad in de fokkerij in de voormalige DDR (Oost-Duitsland);
Duden II Hann (1960) met 320 geregistreerde nakomelingen, waaronder vijf goedgekeurde zonen en zes hengstenmoeders;
Eclatant Hann (1963) met 783 in Nederland geregistreerde nakomelingen, waaronder vier goedgekeurde zonen en acht hengstenmoeders en
Davos Hann (1964) met drie goedgekeurde zonen, waaronder Damokles Hann, en vier hengstenmoeders. Damokles is de vader van de hengst Dinard L Westf .

Over de zonen Duft I Hann en Duft II Hann, de kleinzonen Duktus Berl-Brand, Direx Berl-Brand en Damokles Hann en de achterkleinzoon Discont Westf  zijn op deze website www.stempelhengsten.eu aparte pagina’s opgenomen.

 

 

Inhoud

Voorkomen en afstamming
Vader
Moeder
Fokkerijcarrière
Dochters
Zonen
The Horse Magazine
Nakomelingen in de sport
Zonen die een bijdrage aan de fokkerij hebben geleverd

1. Dünkel Hann DE 331310382549
1.1. De Wet Hann DE 331310596961
1.2. Dürer Hann DE 361610026063
1.3. Dagobert Hann DE 331310411664
2. Durban Hann DE 331310386250
3. Drusus Hann DE 331310388351
4. Don Juan Hann DE 305050236252
5. Duell I Hann DE 305050317852
5.1. Dugong DDR DE 305050245358
5.2. Duero Berl-Brand DE 305050247660
5.3. Duetto Berl-Brand DE 305050331560
5.4 Duft Meckl DE 305050250664
5.5. Duett DDR DE 305050326565
6. Ducker Westf DE 341410144853
6.1. Dolus I Westf DE 341410164162
6.2. Durst Westf DE 381810054262
6.3. Duckstein Westf 341410174866
6.3.1. Droste Westf DE 341410196872
6.4. Duckwitz I Westf DE 341410177166
6.5. Dukas Westf DE 341410175166
6.6. Dacapo Westf DE 341410189770
6.7. Duckwitz II Westf DE 341410189070
7. Dukat Hann DE 331310393653
8. Duldsam Hann DE 331310395654
9. Duo Hann DE 305050241054
10. Diskus Hann DE 331310593555
11. Dual Westf DE 341410149455
12. Doktor Westf DE 341410152156
12.1. Dolorit Westf DE 341410165662
12.1.1. Dorant Westf DE 341410176166
13. Maple Duellist Hann DE 304980273756
14. Dörfler Hann DE 331310595057
15. Duft I Hann DE 331310401457
16. Duft II Hann DE 31310402958
17. Duden I Hann DE 331310404359
17.1. Dirigent Westf DE 341410174365
17.1.1. Direx Westf DE 341410185969
17.1.1.1. Drilling Westf DE 341410140075
17.1.1.1.1. Diabolino Westf DE 341411100480
17.1.2. Discont Westf DE 341410188170
18. Duell II  Hann DE 305050246759
18.1. Dualist Brand DE 305050251164
18.2. Duktus Berl-Brand DE 305050251064
18.3. Derby Meckl DE 305050326365
18.4. Direx Berl-Brand DE 305050327566
18.5. Duran Berl-Brand DE 305050255864
18.5.1. Direcus Sathu 305050136375
18.5.2. Hardy WLKP 1247 (1987)
18.6. Duden Berl-Brand DE 305050257069
18.6.1. Dubel Berl-Brand DE 305050265476
18.7. Dugeno SA DE 305050261973
18.8. Douglas Meckl DE 305050342479
18.9. Dularus Meckl DE 305050343280
18.10. Duramus II DDR DE 304046675481
19. Duden II Hann DE 331310405560
19.1. Darwin Hann DE 331310412765
19.1.1. Dativ Hann DE 331311700173
19.2. Delos Hann DE 341410174265
19.3. Diomed Hann DE 331310412965
19.4. Düker Hann DE 331310416367
19.5. Dukat Hann DE 343430017568
20. Durchlaucht Westf DE 341410163000
20.1. Dante Westf DE 341410173165
20.2. Dekor Westf DE 343439005165
21. Derby Hann DE 331310410563
21.1. Dingo Hann DE 331310065369
21.2. Der Radetzky Hann DE 331318025575
22. Dragoner Hann DE 331310410763
23. Eclatant Hann DE 331314406663 / 1344 Sgldt
23.1. Importeur  KWPN 28 Stb (1967)
23.2. Jaguar KWPN 51 Stb (1968)
23.3. Juwelier KWPN 40 Stb (1968)
23.3.1. Netto KWPN 142 Stb (1972)
24 Davos Hann DE 331310411764
24.1. Drachenfels Hann DE 331310422270
24.1.1. Dragon Hann DE 331317016475
24.2. Damokles Hann DE 341410194371
24.3. Donar Hess DE 331313209671
25. Duell Hann DE 381810056064
25.1. Duero Bavar DE 381816020674
25.1.1. Dubitor Bavar DE 381814000480
25.1.2. Dumas Bavar DE 381814002283
25.2. Duplikat Bavar DE 381817022375
26 Duellgraf Hann DE 331310058664
26,1, Duellschutz Hann DE 331310071771
27. Dezember Hann DE 331310412865
27.1. German Hann DE 331317604670
28. Dualist Hann DE 341410176566
29. Duellfürst Hann DE 331310598366

 

Over de vetgedrukte hengsten zijn aparte pagina’s te vinden op deze website.

 

 

 

Voorkomen en afstamming

 

Duellant Hann DE 331310358643 is een vos hengst met een stokmaat van 163 cm. Hij is in 1943 geboren en is gefokt door mevrouw Wedemeyer uit Neuland, dat bij Drochtersen in het noorden van Nedersaksen ligt.

Gerekend over acht generaties heeft Duellant een afstamming met 63,3 % Hannoveraans bloed, 15,6 % Engels volbloed en 8,6 % Trakehner bloed.

 

 

Vader

 

De vader van Duellant is de vos hengst Dolman Hann. Hij is in 1933 geboren en is gefokt door August von Borstel uit Krautsand, dat circa 20 km ten noorden van Stade in het noorden van Nedersaksen aan de Elbe ligt.
Dolman’s vader is de hengst Detektiv Hann (1922, V. Desmond Hann), die de grondlegger is van de Hannoveraanse D-hengstenlijn en zijn moeder is een dochter van de stempelhengst Alderman I Hann.

Dolman is in 1936 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Hij is van 1937 tot en met 1953 door het Landgestüt Celle beschikbaar gesteld voor de fokkerij.

Van Dolman zijn 243 fokmerries geregistreerd, waarvan er twaalf moeder zijn geworden van een goedgekeurde hengst. Ook zijn 29 zonen goedgekeurd voor de fokkerij.

 

 

Moeder

 

De moeder van Duellant is Forstweihe Hann (1937, V. Foliant Hann) en tweede moeder is de vos Schnepfenjagd Hann (1927, V. Schumann Hann).
Aan de verdere moederlijn hebben de hengsten Jassy I Hann (1915), Colonel Hann (1914) en Altist Hann (1904) bijgedragen.

 

 

Fokkerijcarrière

 

Duellant is opgefokt op het hengstenopfokbedrijf van het Hannoveraanse stamboek in Hunnesrück. In het najaar van 1945 is hij goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Hij is van 1946 tot zijn dood in 1965 door het Landgestüt Celle beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Daarbij heeft hij alle jaren op het dekstation gestaan in Landesbrück, dat bij Freiburg/Elbe in het noorden van Nedersaksen ligt.

Hij was zonder enige twijfel jarenlang de meest invloedrijke hengst uit de Detektiv-lijn. Onder zijn zonen en kleinzonen bevinden zich verschillende kampioenen van de DLG-tentoonstelling, uitstekende prestatiepaarden en paarden die opvielen door hun drafaktie (“Aktionstraber”).

Al zijn nakomelingen beschikten over hardheid, een opvallende halspartij en uitstekende bewegingen. Het vaak wat zwaar gebouwde hoofd paste wel bij het totale type en trok door de opvallende hals niet meteen de aandacht.

Volgens de All Breed database zijn van Duellant 62 staatpremiemerries, 137 hoofdstamboekmerries en twee stamboekmerries geregistreerd.

Volgens gegevens van de Duitse nationale paardensport- en paardenfokkerij organisatie zijn 491 nakomelingen van Duellant geregistreerd.

 

 

Dochters

 

Negenentwintig dochters van Duellant zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden, waaronder de invloedrijke fokhengsten Marconi Hann (1957, V. Marcio xx), Grande Hann (1958, V. Graf Hann) en Pilatus Westf (1965, V. Perseus Westf).

Duellkind Hann staatspremiemerrie,1948, MV. Fokker Hann, is de moeder van de hengst Marconi Hann (1957, V. Marcio xx), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Duellerde Hann, 1954, vos, MV. Fokker Hann, is de moeder van de hengsten Weiβgerber Hann (1959, V. Weiβgold Hann) en Granat Hann (1970, V. Grande Hann). Weiβgerber is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en Granat door het Beierse stamboek;

Duellfarm Hann staatspremiemerrie, 1954, vos, MV. Fokker Hann, is de moeder van de hengst Bismarck Hann (1980, V. Bolero Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Duellfeder Hann, 1954, vos, MV. Journalist Hann, is de moeder van de hengst Steinhäger Hann (1958, V. Steinpilz xx), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Duellfest Hann staatspremiemerrie, 1954, vos, MV. Förster Hann, is de moeder van de hengst Grande Hann (1958, V. Graf Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Duellgirl Hann staatspremiemerrie, 1954, vos, MV. Fokker Hann, is de moeder van de hengst Aga Khan Hann (1974, V. Argus Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Duelljuwel Hann staatspremiemerrie, 1955, vos, MV. Fokker Hann, is de moeder van de hengst Marmor Hann (1962, V. Marcio xx), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Duellpoesi Hann, 1956, vos, MV. Futurist I Hann, is de moeder van de hengsten Grandduell I Hann (1975, V. Grande Hann) en zijn broers Grandduell II Hann (1976) en Grandduell Hann (1977). Grandduell I en Grandduell zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en Grandduell II door het BWP;

Duene Hann, 1957, bruin, MV. Schwall Hann, is de moeder van de broers Madras I Hann (1967, V. Maigraf xx) en Madras II Hann (1969). Madras I is goedgekeurd door het Hannoveraanse-, Oldenburgse- en Westfaalse stamboek en Madras II door het Hannoveraanse- en het Oldenburgse stamboek;

Duett Westf, 1958, schimmel, MV. Dollart Hann, is de moeder van de hengst Cyrian Westf (1966, V. Cyrus Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek;

Duellstille Hann staatspremiemerrie, 1959, bruin, MV. Folgsam Hann, is de moeder van de hengst Adular Hann (1970, V. Argus Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Duscha Hann staatspremiemerrie, 1959, schimmel, MV. Shagya XXII 2 ox, is de moeder van de hengst Antritt Hann (1969, V. Argus Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Dekret Hann staatspremiemerrie,1961, vos, MV. Grunelius Hann, is de moeder van de hengst Grunewald Hann (1968, V. Grande Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Desdemona Hann staatspremiemerrie, 1961, bruin, MV. Steinpilz xx, is de moeder van de hengsten Ergo Hann (1966, V. Ernö Hann) en Graditz Hann (1970, V. Grande Hann). Ergo is goedgekeurd door het Beierse stamboek en Graditz door het Hannoveraanse stamboek;

Diplomatin Hann
, 1961, bruin, MV. Cyklon Trak, is de moeder van de hengst Florett Rhein (1973, V. Frohsinn Trak), die is goedgekeurd door het Rijnlandse stamboek;

Dolli Hann, 1961, vos, MV. Grunelius Hann, is de moeder van de hengst Waidmann Hann (1966, V. Waidmannsdank xx), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Duela Hann staatspremiemerrie, 1961, bruin, MV. Folgsam Hann, is de moeder van de hengsten Gandhi Westf (1975, V. Gold Dollar Westf) en Pilatus Westf (1965, V. Perseus Westf).
Gandhi is goedgekeurd door het Baden-Württembergse stamboek en Pilatus is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en het KWPN;

Duschatz Hann staatspremiemerrie, 1961, vos, MV. Shagya XXII 2 ox, is de moeder van de hengst Wolfschatz Bavar (1977, MV. King Gotthard Bavar), die is goedgekeurd door het Beierse stamboek;

Die Dame Hann staatspremiemerrie, 1962, bruin, MV. Gote Hann, is de moeder van de hengst Egoïst Hann (1966, V. Ernö Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en door het BWP;

Duschätzchen Hann staatspremiemerrie, 1962, vos, MV. Shagya XXII 2 ox, is de moeder van de hengst Donar AAFE (V. Argus Hann), die is goedgekeurd door het Argentijnse stamboek;

Duschka Hann, 1962, vos, MV. Der Löwe xx, is de moeder van de hengst Duell SWB (1972, V. Cordon Bleu SWB), die is goedgekeurd door het Zweedse stamboek;

Duellbuche Hann staatspremiemerrie, 1963, vos, MV. Allerhand Hann, is de moeder van de hengst Agronom Hann (1976, V. Argus Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Duellpalme Hann staatspremiemerrie, 1963, MV. Galapeter I Hann, is de moeder van de hengst Waldfried Hann (1967, V. Waidmannsdank xx), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Duellwolke Hann, 1963, vos, MV. Folgsam Hann, is de moeder van de hengst Gratulant Hann (1977, V. Grande Hann), die is goedgekeurd door het Oldenburgse- en het Beierse stamboek;

Durana Westf, 1963, MV. Folgsam Hann, is de moeder van de hengst Amadeo Westf (1971, V. Adlerruf Hann), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek;

Akazie Holst, 1964, bruin, MV. Figaro Holst, is de moeder van de hengst Parmentier Holst (1974, V. Sherry Netherland xx), die is goedgekeurd door het KWPN;

Duelldora Hann staatspremiemerrie, 1965, vos, MV. Domfalk Hann, is de moeder van de hengst Lord Hann (1970, V. Lugano II Hann), die is goedgekeurd door het Rijnlandse- en het Westfaalse stamboek;

Duellfrau Hann staatspremiemerrie, 1965, bruin, MV. Friesenkönig Hann, is de moeder van de hengst Argonaut Hann (1974, V. Argus Hann), die is goedgekeurd door het Hessische stamboek en

Duellinde Hann staatspremiemerrie, 1965, bruin, MV. Figaro Holst, is de moeder van de hengst Wendulan Hann (1979, V. Wendekreis Hann).

 

 

Zonen

 

Van Duellant zijn 33 zonen goedgekeurd voor de fokkerij:
Dux Hann (1948), Dünkel Hann (1949), Durban Hann (1950), Drusus Hann (1951), Don Juan Hann (1952), Duell I Hann (1952), Ducker Westf (1953), Dukat Hann (1953), Duldsam Hann (1954), Duo Hann (1954), Diskus Hann (1955), Dual Hann (1955), Doktor Westf (1956), Maple Duellist Hann (1956), Dörfler Hann (1957), Duft I Hann (1957), Duft II Hann (1958), Diplomat Hann (1959), Duden I Hann (1959), Duell II Hann (1959), Duden II Hann (1960), Durchlaucht Westf(1961), Derby Hann (1963), Dragoner Hann (1963), Eclatant Hann (1963), Asferg Duellant Hann (1964), Davos Hann (1964), Duell Hann (1964), Duell DWB (1964), Duellgraf Hann (1964), Dezember Hann (1965), Dualist Hann (1966) en Duellfürst Hann (1966).

De zonen die vijftien of meer geregistreerde  nakomelingen hebben worden verderop in de tekst in afzonderlijke hoofdstukken besproken. De overige vier hengsten zijn in bovenstaand overzicht cursief weergegeven en worden hieronder kort aangeduid.

De hengst Dux Hann (MV. Staatsanwalt II Hann) heeft met Reiner Klimke grote successen geboekt in internationale dressuurwedstrijden (zie bij Nakomelingen in de sport). In de fokkerij is hij minder succesvol geweest. Van hem zijn in 1959 vijf nakomelingen geregistreerd.

De hengst Diplomat Hann (MV. Grunelius Hann) is goedgekeurd door het Luxemburgse stamboek, dat volgens Horsetelex negen nakomelingen van hem heeft geregistreerd.

De hengst Asferg Duellant Hann (MV. Folgsam Hann) is goedgekeurd door het Deense Frederiksborg stamboek en het Deense stamboek. In de jaren 1968 – 1982 zijn volgens Sukoposti negen nakomelingen van hem geregistreerd.

De hengst Duell DWB (MV. Wedel Hann) is goedgekeurd door het Deense stamboek. Volgens Sukoposti.net zijn van de hengst zes nakomelingen geregistreerd.

 

 

The Horse Magazine

 

Het Engelse hippische tijdschrift The Horse Magazine heeft in oktober 2014 aandacht besteed aan Duellant. Onderstaande tekst is aan dat artikel ontleend.

Duellant stond bekend om zijn geweldige expressie en enorme, krachtige draf. Toen hij echter op driejarige leeftijd voor het eerst in zijn stal op de Landesbrück-stoeterij arriveerde, werd de ietwat onafgemaakte hengst niet goed ontvangen. De harmonie van zijn proporties en zijn grote exterieur die zijn handelsmerk zou worden, waren nog niet zichtbaar in het slungelige jonge paard. 

Later groeide hij uit tot een prachtige hengst, met een goed exterieur en spierspanning. Maar zijn echte kracht was te vinden in zijn passen, vooral de draf die een geweldig ritme en beweging vertoonde. Deze eigenschappen gaf hij door aan zijn nakomelingen, die zijn naam prominent in de dressuurwereld droegen. 

Duellant bracht geweldige dressuurpaarden voort zoals Dux (dr. Reiner Klimke (GER)), Doublette (Rosemarie Springer (GER)) en Don Juan (Willi Schultheis (GER) Klimke bewonderde Dux om zijn geweldige passen en zei dat zelfs modder en een zware bodem geen invloed hadden op zijn uitgestrekte draf’.

Duellant vererfde ook een goed temperament en een goede rijdbaarheid en bijna al zijn nakomelingen zijn dressuurpaarden geworden”.

 

 


Nakomelingen in de sport

 

De combinatie Klimke – Dux maakten in 1964 bij de Olympische Spelen in Tokyo en in 1968 bij de Olympische Spelen in Mexico City deel uit van het Duitse team dat de gouden medaille in de landenwedstrijd dressuur won. Individueel zijn daarbij de zesde en de derde plaats behaald. In 1967 is de combinatie in Aken Europees kampioen dressuur geworden.

De combinatie Springer – Doublette is bij de Olympische Spelen 1960 zevende geworden in de individuele dressuurwedstrijd. Ook is de combinatie vijf keer dressuurkampioen van Duitsland geworden. De combinatie werd getraind door Willy Schultheis, die als professioneel ruiter/trainer niet aan de Olympische Spelen mocht deelnemen omdat die toentertijd alleen open stonden voor amateurs.
Wel heeft Schultheis in de periode 1955 – 1969 acht keer de Duitse dressuur Derby in Hamburg gewonnen.

In het standaardwerk “Hannoveraner, Zucht und Endwicklung der weltweit gefragten Pferde” wordt gesteld dat hoog aangeschreven Duitse fokkerijdeskundigen als Gustav Rau (1914), Paul Stegen (1934) en Gerhard Viergutz (1934) hebben aangegeven dat de nakomelingen van Duellant over het algemeen beschikken over adel, droog beenwerk, een goede bespiering en over de eigenschap goede rijpaarden te kunnen produceren. Bovenal roemen ze echter alle drie de krachtige en soepele bewegingen van de Duellant-nakomelingen.
De zeer gerespecteerde Duitse fokkerijjournalist Werner Schockemöhle schreef: “De betekenis van Duellant werd pas echt duidelijk als hij zich bewoog. Zijn basisgangen waren meer dan uitstekend, waarbij met name de draf heel veel ruimte en een enorme regelmaat kende. Duellant was een belangrijke hengst die vele buitengewoon goede sport- en fokpaarden van een ongekende klasse heeft gebracht”.

Zonen en kleinzonen van Duellant die zich op keuringen hebben onderscheiden zijn Duft II (DLG-kampioen 1964) en zijn zonen Dirk (DLG-kampioen 1974) en Darling (1a op DLG 1976) en de Duft I zonen Duktus (1a op DLG 1968) en Diplomaat (DLG-kampioen 1972).

 

 

Zonen die een bijdrage aan de fokkerij hebben geleverd

 


1.  Dünkel Hann DE 331310382549

 

Dünkel Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 161 cm. Hij is in 1949 geboren en is gefokt door Ferdinand en Gustav Meyer uit Hollerdeich, dat ten noorden van Stade, tussen Drochtersen en Freiburg in het noorden van Nedersaksen ligt.
Dünkel is een broer van de hengst Ducker Hann (1953, zie hfdst. 6.)
De moeder van beide hengsten is de vos staatspremiemerrie Försterration Hann (1943, V. Förster Hann).
Tweede moeder is de donkerbruine Alteration Hann. (1935, V. Allerhand Hann). Zij is ook de moeder van de hengsten Frappant Hann (1940, V. Förster Hann) en Durban Hann (1950, V. Duellant Hann, zie hfdst. 2.), die beide zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Dünkel een afstamming met 75,0 % Hannoveraans bloed, 14,1 % Engels volbloed en 8,6 Trakehner bloed.

Dünkel is in het najaar van 1951 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Ook het Mecklenburgse- en het Rijnland-Palts-Saar stamboek hebben Dünkel geaccepteerd voor de fokkerij.
Hij heeft in 1952 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen, waarbij hij van de 27 deelnemende hengsten als tiende is geëindigd.

Vervolgens is hij van 1953 tot en met 1963 door het Landgestüt Celle beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Hij heeft van 1953 tot en met 1959 op een dekstation gestaan in Jork, dat circa 15 km ten zuidoosten van Stade aan de Elbe ligt. Van 1960 – 1963 is hij beschikbaar geweest op een dekstation in Kehdingbruch, dat in het noorden van Nedersaksen tussen Otterndorf en Cadenberge ligt.
Na het dekseizoen 1963 is Dünkel afgevoerd.

Volgens de All Breed database zijn van Dünkel dertien staatspremiemerries, 34 hoofdstamboekmerries en een stamboekmerrie geregistreerd.

Volgens gegevens van de Duitse nationale paardensport- en paardenfokkerij organisatie zijn 102 nakomelingen van Dünkel geregistreerd.

Zeven dochters zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Dünenlied Hann, 1959, donkerbruin, MV. Gouverneur Hann, is de moeder van de hengst Amandus Bavar (1978, V. Amor Bavar), die is goedgekeurd door het Beierse stamboek;

Dorfbraut Hann staatspremiemerrie, 1961, vos, MV. Domspatz Hann, is de moeder van de hengsten Pik Solo Hann (1976, V. Pik König Hann), Lopez Hann (1978, V. Lombard Hann) en Grand Garcon Hann (1980, V. Garibaldi II Hann).
Pik Solo is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en het Oldenburgse stamboek in Noord Amerika; Lopez is goedgekeurd door het Hannoveraanse-, Baden-Württembergse- en he Beierse stamboek en Grand Garcon is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Dublette Bavar , 1962, V. Angola II Hann, is de moeder van de hengst Moralist Bavar (1970, V. Mordskerl xx), die is goedgekeurd door het Beierse stamboek;

Dünenglocke Hann staatspremiemerrie, 1962, vos, MV. Fang Hann, is de moeder van de hengst Gomez Hann (1980, V. Graphit Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Dünengirl Hann staatspremiemerrie, 1963, vos, MV. Flamm Hann, is de moeder van de hengst Lehnsherr Hann (1974, V. Lombard  Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Zinobia Hann, 1963, vos, MV. Garibaldi Holst, is de moeder van de hengsten Aceton LBW (1967, Aldato Holst) en Resez Russ (1971, V. Roland Holst), die beide in Rusland zijn ingezet voor de fokkerij en

Duenna Hann, 1964, vos, MV. Angola II Hann, is de moeder van de hengsten Sieger van het Peerdegedoe Hann (1969, V. Sudan xx) en Avanti Hann (1970, V. Ascari Hann. Sieger van het Peerdegedoe is goedgekeurd door het BWP en Avanti door het Deense stamboek.

De zonen De Wet Hann (1961), Dürer Hann (1963) en Dagobert Hann (1964) zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

Van de nakomelingen van Dünkel zijn er 22 geregistreerd als wedstrijdpaard. Zij hebben samen € 1.229 gewonnen.

 

 

 

1.1.  De Wet  Hann DE 331310596961

 

De Wet Hann (V. Dünkel Hann) is een bruine hengst die in 1961 is geboren.
Hij is gefokt door Friedrich Meyer uit Barme, dat 10 km ten zuiden van Verden in Nedersaksen ligt.
De moeder van De Wet is de vos merrie Frankenalp Hann (1947, V. Fang Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Gomez Hann (1980, V. Graphit Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;
Tweede moeder is de zwarte staatspremiemerrie Kombuse Hann (1933, V. Klot Hann).

Gerekend over acht generaties heeft De Wet een afstamming met 89,1 % Hannoveraans bloed, 4,7 % Engels volbloed.

De Wet is in 1962 goedgekeurd door het Rijnland-Palts-Saar stamboek. Hij is van 1963 tot en met 1968 actief geweest in de fokkerij. Van hem zijn 29 nakomelingen geregistreerd. Zeven van hen zijn succesvol geweest in de sport. Zij hebben samen € 1.333 gewonnen.

 

 

 

1.2.  Dürer Hann DE 361610026063

 

Dürer Hann (V. Dünkel Hann) is een hengst die in 1963 in Duitsland is geboren.  Zijn moeder is de bruine staatspremiemerrie Omen Hann (1959, V. Obermaat Trak) en tweede moeder is de bruine staatspremiemerrie Alefa Hann (1939, V. Alter Dessauer Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dürer een afstamming met 64,8 % Hannoveraans bloed, 22,7 % Trakehner bloed en 6,3 % Engels volbloed.

Dürer is in het najaar van 1965 goedgekeurd door het Hessische stamboek en is van 1966 tot en met 1973 actief geweest in de fokkerij.

Volgens gegevens van de Duitse nationale paardensport- en paardenfokkerij organisatie zijn 100 nakomelingen van Dürer geregistreerd.

Twintig nakomelingen zijn  succesvol geweest in sportwedstrijden en hebben samen € 8.991 gewonnen.

 

 

1.3.  Dagobert Hann DE 331310411664

 

Dagobert Hann (V. Dünkel Hann) is een vos hengst die in 1964 is geboren. Hij is gefokt door Herbert von Borstel uit Bülkau, dat circa 20 km ten zuidoosten van Cuxhaven in  het noorden van Nedersaksen ligt,
De moeder van Dagobert is de vos merrie Domfeme Hann (1950, V. Dominus Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst April-Scherz Zw (1976, V. Fürst Agram Oldbg), die is goedgekeurd door het Rijnland-Palts-Saar stamboek.
Tweede moeder is de bruine staatspremiemerrie Goldseele Hann (1946. V. Goldfisch II Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Servus Hann (1961, V. Sesam I Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Dagobert een afstamming met 85,9 % Hannoveraans bloed en 7,0 % Engels volbloed.

Dagobert is in het najaar van 1966 in Verden goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Ook het Rijnland-Palts-Saar stamboek heeft hem toegelaten tot de fokkerij.

In 1967 heeft hij in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen. Daarover is gerapporteerd dat de stap, draf en galop van Dagobert goed zijn. Zijn temperament is levendig en hij is snel nerveus. Daarnaast heeft hij veel uithoudingsvermogen. De rijdbaarheid is ruim voldoende en de springaanleg is buitengewoon goed. Dagobert is een prima springpaard. Hij heeft het onderzoek als twaalfde van de veertien deelnemende hengsten afgesloten.

Het Landgestüt Celle heeft Dagobert van 1968 tot en met 1975 beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Daarbij heeft hij eerst vijf jaar op een dekstation gestaan  in Hoyerhagen, dat circa vijftien km ten zuidwesten van Verden ligt. Daarna is hij drie jaar beschikbaar geweest op een dekstation in Hänigsen, dat vijftien km ten zuiden van Celle ligt.
Na het dekseizoen 1975 is Dagobert afgevoerd.

Volgens de All Breed database zijn van Dagobert vier staatspremiemerries, 39 hoofdstamboekmerries en negen stamboekmerries geregistreerd.

Volgens gegevens van de Duitse nationale paardensport- en paardenfokkerij organisatie zijn 151 nakomelingen van Dagobert geregistreerd.

Vier dochters van Dagobert zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Dorte Hann, 1969, vos, MV. Lateran Trak, is de moeder van de hengst Graf Dagobert Z Hann (1978. V. Graf Gotthard Z Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en het BWP;

Dagota Hann staatspremiemerrie, 1974, vos, MV. Absatz Hann, is de moeder van de hengst Baltenfürst Hann (1991, V. Bold Indian xx), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Damara Hann staatspremiemerrie, 1975, vos, MV. Anselmo Hann, is de moeder van de hengst Weltobermeier Hann (1990, V. Weltmeyer Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Brandenburgse stamboek en

Dolmara Hann, 1975, vos, MV. Absatz Hann, is de moeder van de hengst Wishing Wells Hann (1982, V. Werther Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Nieuw-Zeelandse stamboek.

In de sport hebben 86 nakomelingen van Dagobert prijzen gewonnen. Samen hebben die een winsom van € 117.262.

Dublin Hann,
ruin, 1975, vos. MV. onbekend, fokker Friedrich-Wilhelm Volling is de meest succesvolle nakomeling van Dagobert.
Hij is vanaf 1982 door Karl-Heinz Markus (GER) in de springsport uitgebracht. Van februari 1983 tot maart 1988 is Julius Schulze-Hesselmann (GER) met hem gestart in 1.40 m. springconcoursen, waarbij hij acht overwinningen heeft behaald en vijf keer tweede is geworden. Internationaal is in maart 1984 de vierde plaats behaald in de Grand Prix van Dortmund en in mei 1986 is met het Duitse team de derde plaats behaald in een landenwedstrijd in Jerez de la Frontera.
Dublin heeft een winsom van € 34.334.

 

 


2.  Durban Hann DE 331310386250

 

Durban Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 161 cm. Hij is in 1950 geboren en is gefokt door Ferdinand en Gustav Meyer uit Hollerdeich, dat ten noorden van Stade, tussen Drochtersen en Freiburg in het noorden van Nedersaksen ligt.
De moeder van Durban is de donkerbruine Alteration Hann (1935, V. Allerhand Hann). Zij is ook de moeder van de hengst Frappant Hann (1940, V. Förster Hann) en ze is de tweede moeder van de broers Dünkel Hann (1949, V. Duellant Hann, zie hfdst. 1.) en Ducker Westf (1953, zie hfdst. 6.).
Tweede moeder is de vos Kila Hann (1920, V. Khelius Hann). Zij is ook de moeder van de hengst Grunelius Hann (1931, V. Groβinquisitor xx) en ze is de tweede moeder van de hengsten Formal Hann (1934, V. Förster Hann), Contrast Hann (1937, V. Colleoni xx), Schwalm Hann (1944, V. Schwall Hann) en Diskus Hann (1955, V. Duellant Hann, zie hfdst. 10.).
Alle genoemde hengsten zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek met uitzondering van Schwalm, die is goedgekeurd door het Mecklenburgse- en het Berlijn-Brandenburgse stamboek, en Diskus, die is goedgekeurd door het Rijnland-Palts-Saar stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Durban een afstamming met 75,8 % Hannoveraans bloed en 10,2 % Engels volbloed.

Durban is in het najaar van 1952 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. In 1953 heeft hij in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen. Dat onderzoek met 28 deelnemende hengsten heeft hij als tiende beëindigd.

Het Landgestüt Celle heeft Durban van 1954 tot en met 1971 beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Hij is in de jaren 1954 – 1959 op een dekstation in Grethem, 25 km ten oosten van Nienburg/Weser, geplaatst en in 1960 en 1961 is hij in Otterndorf, dat tien km ten oosten van Cuxhaven ligt, beschikbaar geweest. Van 1962 tot en met 1966 heeft hij in Frankenburg, tien km ten noorden van Bremen, gestaan en tenslotte is hij in de periode 1967 -1971 in Groβenwörden, 10 km ten oosten van Hemmoor, beschikbaar geweest. In de loop van 1971 is hij afgevoerd.

Volgens de All Breed database zijn van Durban 19 staatspremiemerries, 77 hoofdstamboekmerries en zes stamboekmerries.

Volgens gegevens van de Duitse nationale paardensport- en paardenfokkerij organisatie zijn 255 nakomelingen van Durban geregistreerd.

Zes dochters zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Diana Hann, 1958, vos, MV. Dazumal Hann, is de moeder van de hengst Steppenwind Hann (1970, V. Steppenwolf Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Dünenblume Hann staatspremiemerrie, 1963, zwart, MV. Ferdinand Hann, is de moeder van de hengst Galvano Hann (1978, V. Gigant Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Dille Rhein, 1965, bruin, MV. Ferdinand Hann, is de moeder van de hengst Gasparon Rhein (1973, V. Garamond Trak), die is goedgekeurd door het Rijnlandse stamboek;

Dunja Hann, 1969, zwart, MV. Frustra II Hann, is de moeder van de hengst Guardian Hann (1969, V. Garibaldi II Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Dorli Hann staatspremiemerrie, 1970, vos, MV. Sender Hann, is de moeder van de hengst Del Rey Hann (1979, V. Don Carlos Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Braziliaanse stamboek en

Drina Hann, 1970, vos, MV. Sebald Hann, is de moeder van de hengst Grabensprung Hann (1981, V. Garibaldi II Hann), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek.

Van Durban zijn 100 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard. Zij hebben samen een winsom van € 52.622.

 

 

3.  Drusus Hann DE 331310388351

 

Drusus Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 160 cm. Hij is in 1951 geboren en is gefokt door Ferdinand en Gustav Meyer uit Hollerdeich, dat ten noorden van Stade, tussen Drochtersen en Freiburg in het noorden van Nedersaksen ligt.
De moeder van Drusus is de vos staatspremiemerrie Grunelarin Hann (1940, Grunelius Hann) en tweede moeder is de vos Scholarin Hann (1932, V. Schorse I Hann).
Scholarin is ook de moeder van de hengsten Gulliver Hann (1936, V. Grunelius Hann) en zijn broer Gründer I Westf (1937), die zijn goedgekeurd door respectievelijk het Hannoveraanse- en het Westfaalse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Drusus een afstamming met 75,0 % Hannoveraans bloed en 14,1 % Engels volbloed.

Drusus is in het najaar van 1953 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. In 1954 heeft hij in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen, maar een resultaat daarvan is niet bekend.
Van 1954 tot en met 1964 heeft het Landgestüt Celle Drusus beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Hij heeft in de jaren 1955 – 1959 op een dekstation gestaan in Otterstedt, dat 25 km ten noorden van Verden ligt; in 1960 en 1961 op een dekstation in Steinhorst, dat 20 km ten oosten van Celle ligt en in 1963 en 1964 op een dekstation in Sulingen, dat halverwege Diepholz en Nienburg/Weser in Nedersaksen ligt.
Na het dekseizoen 1964 is Drusus afgevoerd.

Volgens de All Breed database zijn van Drusus vier staatspremiemerries, 37 hoofdstamboekmerries en een stamboekmerrie geregistreerd.

Volgens gegevens van de Duitse nationale paardensport- en paardenfokkerij organisatie zijn 92 nakomelingen van Drusus geregistreerd.

Dochter Drusenherz Hann, 1959, bruin, MV. Waldteufel Hann, is de moeder van de hengst Pikör Hann (1969, V. Pik As xx), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.

Vier nakomelingen van Drusus hebben prijzen gewonnen in de sport. Samen hebben zij een winsom van € 611.

 

 

4.  Don Juan Hann DE 305050236252

 

Don Juan Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 162 cm. Hij is in 1952 geboren.
Zijn moeder is de vos merrie Journage Hann (1942, V. Journalist Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Steinhäger Hann (1958, V. Steinpilz xx).
Tweede moeder van Don Juan is de vos Almsorge Hann (1937, V. Allerhand Hann). Zij is ook de moeder van de hengst Schwalm Hann (1944, V. Schwall Hann), die is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse- en het Mecklenburgse stamboek.Gerekend over acht generaties heeft Don Juan een afstamming met 77,3 % Hannoveraans bloed en 13,3 % Engels volbloed.Don Juan is in het najaar van 1955 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek. Hij is van 1956 tot en met 1969 actief geweest in de toenmalige Oost-Duitse fokkerij.
Van hem zijn 27 nakomelingen geregistreerd, waaronder de goedgekeurde hengsten Donjon I Meckl (1957, MV, Eiserner Kerl Trak), zijn broer Donjon II Meckl (1959) en Donner DDR.
Donjon I en Donjon II hebben beide een zeer beperkt aantal nakomelingen gebracht en van Donner zijn geen nakomelingen bekend.

 

 

5. Duell I Hann DE 305050317852

 

Duell I Hann (V. Duellant Hann) is een bruine hengst met een stolmaat van 160 cm. Hij is op 12 maart 1952 geboren en is gefokt door Claus Schmidt uit Hollerdeich, dat in het noorden van Nedersaksen ten noorden van Stade tussen Drochtersen en Freiburg ligt.
Duell I is een broer van de hengsten Duldsam Hann (1954, zie hfdst. 8.) en Duell II Hann (1959, zie hfdst. 18.).

De moeder van de drie broers is de bruine staatspremiemerrie Formbraut Hann (1945, V. Folgsam Hann) en tweede moeder is de bruine Adora Hann (1939, V. Allerhand Hann).
De hengst Flavius Hann (1915, V. Fling Hann) komt zowel aan vaderszijde als aan moederszijde voor in de afstamming van Formbraut en draagt voor 25 % bij aan haar erfelijke eigenschappen

Gerekend over acht generaties heeft Duell I een afstamming met 79,7 % Hannoveraans bloed en 10,2 % Engels- en Arabisch volbloed.

Duell I is in het najaar van 1954 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse- en het Mecklenburgse stamboek.
Hij is van 1955 tot en met 1966 actief geweest in de Oost-Duitse fokkerij.

Volgens gegevens van de Duitse nationale paardensport- en paardenfokkerij organisatie zijn van Duell I 75 nakomelingen geregistreerd.

Negen dochters van Duell I zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Meerelfe Berl-Brand, 1956, bruin, MV. Friesenkönig Hann, is de moeder van de hengst Dorant Berl-Brand (1960, V. Dornat I Hann), die is goedgekeurd door het  Berlijn-Brandenburgse stamboek;

Modistin Berl-Brand, 1956, donkerbruin, MV. Fernab Hann, is de moeder van de hengst Brandy Berl-Brand (1963, V. Brat xx), die is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek;

Nogitta SA, 1957, zwart, MV. onbekend, is de moeder van de hengst Brokat Meckl (1969, V. Brack Berl-Brand), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek;

Operette SA, 1958, MV. Fasching Berl-Brand, is de moeder van de hengst Rasant SA (1966, V. alf Trak), die is goedgekeurd door het Saksen-Anhalt- en het Saksische stamboek;

Illustration Berl-Brand, 1962, bruin, MV. Almkerl Hann, is de moeder van de hengsten Parameter Berl-Brand (1969, V. Pace xx), Brauer DDR (1971, V. Brack Berl-Brand) en Aspirant Berl-Brand (1977. V. Adept Hann).
Parameter en Aspirant zijn goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek en Brauer door het DDR-stamboek;

Indult DDR, 1962, MV. Alkohol Berl-Brand, is de moeder van de hengst Banner DDR (1971, V. Brack Berl-Brand), die is goedgekeurd door het DDR-stamboek;

Tatjana SA, 1963, zwart, MV. Famos II Hann, is de moeder van de hengst Hargita HSH (V. Fedor Berl-Brand), die is goedgekeurd door het Hongaarse stamboek;

Zahrendole SA, 1963, zwart, MV. Goldrubel Hann, is de moeder van de hengst Landmann SA (1980, V. Leuchtfeuer Hann), die is goedgekeurd door het Saksen-Anhalt-, het Mecklenburgse- en het Berlijn-Brandenburgse stamboek en

Dujana Meckl, 1974, donkerbruin, MV. Falkenhayn Hann, is de moeder van de hengst Filibert Meckl (1974, V. Fifikus Meckl), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek.

Van de zonen van Duell I zijn Dugong DDR (1958), Duero Berl-Brand (1960), Duetto Berl-Brand (1960). Duellano DDR (1963), Duft Meckl (1964) en Duett Meckl (1965) goedgekeurd voor de fokkerij.

De hengst Duelllano DDR (MV. Almkerl Hann) is goedgekeurd door het Tsjechische stamboek. Van hem zijn uit de jaren 1970 – 1980 twaalf nakomelingen bekend.
De overige goedgekeurde hengsten worden verderop in de tekst in afzonderlijke hoofdstukken besproken.

 

 

 

5.1.  Dugong DDR DE 305050245358

 

Dugong DDR (V. Duell I Hann) is een hengst die in 1958 is geboren.
Zijn moeder is de bruine merrie Hilmar DDR (1952, V. Schwabenkeil Berl-Brand). De tweede moeder is onbekend.

Gerekend over acht generaties heeft Dugong een afstamming met 58,6 % Hannoveraans bloed en 1,6 % Engels- en Arabisch volbloed;  29,7 % van de afstamming is onbekend.

Dugong is in 1963 goedgekeurd door het DDR-stamboek en is van 1964 tot en met 1970 actief geweest in de Oost-Duitse fokkerij. Van hem zijn 31 nakomelingen geregistreerd. Zeven nakomelingen hebben succes in de sport geboekt en samen hebben zij een winsom van € 1.197.

 

 

 

5.2.  Duero Berl-Brand DE 305050247660

 

Duero Berl-Brand (V. Duell I Hann) is een donkerbruine hengst die in 1960 in toenmalig Oost-Duitsland is geboren.
Zijn moeder is de donkerbruine merrie Lucia Berl-Brand (1955, V. Salmiak Berl-Brand).
Tweede moeder is de bruine Ulme Berl-Brand (1941, V. Der Hansbur I Berl-Brand). Zij is ook de moeder van de hengst Altbur Berl-Brand (1949, V. Altauf Hann), die is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Duero een afstamming met 72,7 % Hannoveraans bloed, 6,3 % Brandenburgs bloed en 4,7 % Engels- en Arabisch volbloed.

Duero is in het najaar van 1963 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek. Hij is van 1964 tot en met 1970 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van hem zijn 15 nakomelingen geregistreerd.
Eén nakomeling heeft succes behaald in de wedstrijdsport en heeft € 926 gewonnen.

 

 

5.3. Duetto Berl-Brand DE 305050331560

 

Duetto Berl-Brand (V. Duell I  Hann) is een zwarte hengst die in 1960 in Duitsland is geboren.
Zijn moeder is de merrie Waldfee Berl-Brand (1943, V. Der Hansbur I Berl-Brand).
Tweede moeder is de zwarte Hofrätin Berl-Brand (1930, V. Allheil Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Axenburg Berl-Brand (1949, V. Axinit Hann), die is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Duetto een afstamming met 60,9 % Hannoveraans bloed, 11,7 % Trakehner bloed en 6,3 % Engels volbloed; 12.5 % van de afstamming is onbekend.

Duetto is in het najaar van 1964 goedgekeurd door het Berlijn-Bransdenburgse stamboek. Hij is van 1965 tot en met 1977 actief geweest in de Oost-Duitse fokkerij.

Van Duetto zijn 58 nakomelingen geregistreerd, waarvan er zestien succesvol zijn geweest in sportwedstrijden. Zij hebben samen € 6.191 gewonnen.

 

 

5.4.  Duft Meckl DE 305050250664

 

Duft Meckl (V. Duell I Hann) is een bruine hengst die op 22 april 1964 is geboren.
Zijn moeder is de bruine merrie Faustdrama Meckl (1958, V. Faustrecht Hann) en tweede  moeder is de donkerbruine Feluke Meckl (1945, V. Felix II Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Duft een afstamming met 78,9 % Hannoveraans bloed en 3,1 % Engels- en Arabisch volbloed.

Duft is in 1967 goedgekeurd door het Mecklenburhse stamboek en is van 1968 tot en met 1971 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van hem zijn zeventien nakomelingen geregistreerd.

 

 

 

5.5.  Duett DDR DE 305050326565

 

Duett DDR (V. Duell I Hann) is een bruine hengst die in 1965 in Oost-Duitsland is geboren. Zijn moeder is de bruine merrie Falkenfeder Meckl (1947, V. Falkenhayn Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Filibert Meckl (1974, V. Fiffikus Meckl), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek.
Tweede moeder is de schimmel Abgetan Meckl. De verdere moederlijn is onbekend.

Duett is in het najaar van 1967 goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek. Hij is van 1968 tot en met 1984 actief geweest in de Oost-Duitse fokkerij.
Van Duett zijn 161 nakomelingen geregistreerd, waaronder de zoon Duman (1981, MV.  Mistral I Meckl), die is goedgekeurd door het Tsjechische stamboek.    Van hem is één nakomeling bekend.

Negenendertig nakomelingen van Duett hebben in sportwedstrijden succes behaald. Samen hebben zij een winsom van € 15.208.

 

 

 

6.  Ducker Westf DE 341410144853

 

Ducker Westf (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 166 cm. Hij is op 1 april 1953 geboren en is gefokt door Ferdinand en Gustav Meyer uit Hollerdeich, dat ten noorden van Stade, tussen Drochtersen en Freiburg in het noorden van Nedersaksen ligt.
Ducker is een broer van de hengst Dünkel Hann (1949, zie hfdst. 1.)

De moeder van beide hengsten is de vos staatspremiemerrie Försterration Hann (1943, V. Förster Hann).
Tweede moeder is de donkerbruine Alteration Hann. (1935, V. Allerhand Hann). Zij is ook de moeder van de hengsten Frappant Hann (1940, V. Förster Hann) en Durban Hann (1950, V. Duellant Hann, zie hfdst. 2.), die beide zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Ducker een afstamming met 75,0 % Hannoveraans bloed, 14,1 % Engels volbloed en 8,6 % Trakehner bloed.

Ducker is in oktober 1955 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en heeft in 1956 in Warendorf deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 100 dagen.
Hij is van 1956 tot en met 1973 door het Landgestüt Warendorf beschikbaar gesteld voor de fokkerij.
Van Ducker zijn 468 nakomelingen geregistreerd.

Tien dochters van Ducker zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Desiree Westf staatspremiemerrie, 1957, bruin, MV. Fortschritt I Hann, is de moeder van de hengsten Grünhorn I Westf (1961, V. Grünschnabel Westf) en zijn broers Grünhorn II Westf (1962) en Grünhorn III Westf (1965), die alle drie zijn goedgekeurd door het Westfaalse stamboek;

Distel Westf, 1957, vos, MV. Abendrot Westf, is de moeder van de hengst Grünberg Westf (1967, V. Grünspecht Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek;

Doris Westf, 1958, vos, MV. Feierabend Westf, is de moeder van de hengst Rossini Westf (1970, V. Radetzky Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek;

Druke Westf, 1958, bruin, MV. Jurist Hann, is de moeder van de hengsten Adlerblick Westf (1968, V. Adlerorden Westf) en zijn broer Aaron Westf (1972), die beide door het Westfaalse stamboek zijn goedgekeurd.

Depesche Westf, 1962, MV. Senator Hann, is de moeder van de hengst Frühlingsabend Westf (1976, v. Frühling Westf(, die is goedgekeurd door het Spaanse stamboek voor niet-Spaanse rassen;

Diana Westf, 1965, vos, MV. Eben Hann, is de moeder van de hengst Priamos Westf (1973, V. Picasso Westf), die is goedgekeurd door het Rijnlandse stamboek;

Dore West, 1965, vos, MV. Steinadler Westf, is de moeder van de hengst Goldschatz Westf (1978. V. Goldlack I Westf), die is goedgekeurd door het Rijnlandse- en het Westfaalse stamboek;

Dorina Westf, 1966, MV. Frundsberg Hann, is de moeder van de hengst Sokrates Westf (1974, V. Sioux Westf), die is goedgekeurd door het Rijnlandse-, het Westfaalse en het ZfdP stamboek;

Dalana Westf, 1967, schimmel, MV. Steinadler Westf, is de moeder van de hengst Arino Westf (1972, V. Arianer Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en

Dunja Westf, 1971, MV. Grünspecht Westf, is de moeder van de hengst Akrobat Westf (1980, V. Artwig Hann), die is goedgekeurd door het ZVCH.

Acht zonen van Ducker zijn goedgekeurd voor de fokkerij:
Dolus I Westf (1962), Durst Westf (1962), Duckstein Westf (1966), Duckwitz I Westf (1966), Dukas Westf (1966), Don Carlos Rhein (1966), Dacapo Westf (1970) en Duckwitz II Westf (1970).

De hengst Don Carlos Rhein (MV. Düppel Hann) is in 1971 goedgekeurd door het Rijnlandse- en het Westfaalse stamboek. In de jaren 1973 – 1978 zijn acht nakomelingen geregistreerd, waarvan er vijf door het Rijnlandse stamboek zijn vastgelegd.

Van Ducker zijn 228 nakomelingen in Duitsland geregistreerd als wedstrijdpaard, waarvan er 70 succesvol zijn geweest in wedstrijden. Samen hebben zij een winsom van € 111.707.  De meest succesvolle nakomeling is:

Duero Westf,
ruin, 1970, bruin, MV. Allasch Westf, fokker Josef Fieke.
Duero is in april 1976 door Otto Wernicke (GER) in L-dressuurwedstrijden uitgebracht. Vanaf april 1977 tot augustus 1981 heeft Josef Neckermann (GER) de ruin gereden en vanaf september 1977 is de combinatie in internationale dressuurwedstrijden gestart. In 1980 is voor het eerst in Grand Prix dressuurwedstrijden uitgekomen. In 1982 zijn Conrad Schumacher (GER) en Eva-Maria Pracht (GER) met Duero gestart in Prix St George. Intermediair en Grand Prix  wedstrijden. Van mei 1983 tot februari 1987 is Ellen Bontje (NED) met de ruin uitgekomen in wedstrijden in de klasse S tot en met Grand Prix niveau. In 1988 is Oliver Klinnert (GER) met Duero in M-dressuurwedstrijden gestart.
Duero heeft 71 overwinningen behaald in klasse S dressuurwedstrijden of hoger en heeft een winsom van € 46.583.

 

 

 

6.1.  Dolus I Westf  DE 341410164162

 

Dolus I Westf (V. Ducker Westf) is een vos hengst met een stokmaat van 160 cm. Hij is in 1062 geboren en is gefokt door Franz-Josef Schulte-Kellinghaus uit Datteln, dat circa 10 km ten noordoosten van Recklinghausen, aan de noordkant van het Ruhrgebied in Noordrijn-Westfalen ligt.
De moeder van Dolus I is de vos merrie Doris Westf (1056, V. Dorn Westf) en tweede moeder is Asta Westf (1957, V. Anerbe Westf).

Gerekend over acht generaties heeft Dolus I een afstamming met 75,0 % Hannoveraans bloed, 4.7 % Trakehner bloed en  3,1 % Engels- en Arabisch bloed.

Dolus I is in het najaar van 1964 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. Hij is van 1965 tot en met 1969 beschikbaar geweest voor de fokkerij.

Van Dolus I zijn 37 nakomelingen geregistreerd. Vijftien nakomelingen hebben in wedstrijdverband prijzen gewonnen en samen hebben zij een winsom van € 15.717.

 

 

 

6.2.  Durst Westf DE 381810054262

 

Durst Westf (V.  Ducker Westf) is een bruine hengst die in 1962 in Duitsland is geboren.
Zijn moeder is de vos merrie Sabine Westf (1954, V. Schutzwart Hann) en tweede moeder is een dochter van de hengst Flügeladjutant Hann (1948).

Gerekend over acht generaties heeft Durst een afstamming met 84,4 % Hannoveraans bloed en 2,3 % Engels volbloed.

Durst is in 1965 goedgekeurd door het Beierse stamboek en is van 1966 tot en met 1974 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van Durst zijn 88 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 23 successen hebben behaald in wedstrijden. Zij hebben samen € 6.869 gewonnen.

 

 

 

6.3.  Duckstein Westf 341410174866

 

Duckstein Westf (V. Ducker Westf) is een vos hengst met een stokmaat van 167 cm.
Hij is op 26 mei 1966 geboren en is gefokt door Heinrich Thiemann uit Nordwalde, dat tussen Münster en Steinfurt in Noordrijn-Westfalen ligt.

De moeder van Duckstein is de vos merrie Wally Westf (1957, V. Wöhler Hann). Zij is ook de moeder van de hengst Günstling Westf (1963, V. Grünspecht Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek.
Tweede moeder van Duckstein is de vos staatspremiemerrie Schutzruhe Hann (1953, V. Schutzmann II Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Duckstein een afstamming met 87,5 % Hannoveraans bloed, 3,9 % Engels volbloed en 3,9 % Trakehner bloed.

Duckstein is in het najaar van 1968 in Münster goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. In 1969 heeft hij deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek in Warendorf.

Duckstein is van 1969 tot en met 1976 actief geweest in de fokkerij.
Van hem zijn 131 nakomelingen geregistreerd, waaronder zijn zoon Droste, die verderop in de tekst in een afzonderlijk hoofdstuk wordt besproken.

Twee dochters van Duckstein zijn moeder geworden van een goedgekeurde hengst:

Dulcia Westf, 1970, zwartbruin, MV. Wöhler Hann, is de moeder van de hengst Marius Westf (1984, V. Milan Hann), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en

Dunja Westf, 1973, donkerbruin, MV. Draufgänger Westf, is de moeder van de hengst Goldfire Westf (1981, V. Goldlack I Westf), die is goedgekeurd door het BWP.

Van Duckstein zijn 85 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard en van hen hebben er 38 prijzen gewonnen in wedstrijden. Samen hebben zij € 23.206 gewonnen.

 

 

 

6.3.1. Droste Westf  DE 341410196872

 

Droste Westf (V. Duckstein Westf) is een schimmel hengst met een stokmaat van 164 cm. Hij is in 1972 geboren en is gefokt door Heinrich Thiemann uit Nordwalde, dat tussen Münster en Steinfurt in Noordrijn-Westfalen.
De moeder van Droste is de schimmel Susann Westf (1961, V. Sperber I Hann) en tweede moeder is de zwarte staatspremiemerrie Danuta Westf (1950, V. Oxyd Trak).

Gerekend over acht generaties heeft Droste een afstamming met 58,6 % Hannoveraans bloed, 21,9 % Engels- en Arabisch volbloed en 14,8 % Trakehner bloed.

Droste is in het najaar van 1974 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en is van 1975 tot en met 1977 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van hem zijn 78 nakomelingen geregistreerd.

Dochter Dolli Westf (1977, MV. Flügel Westf) is de moeder van de hengst Spaceball Oldbg (1990, V. Sandro Holst), die is goedgekeurd door het Oldenburgse stamboek.

Van Droste zijn 67 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 38 succes behaald in wedstrijden. Ze hebben een gezamenlijke winsom van € 21.348.

 

 

 

6.4.  Duckwitz I Westf DE 341410177166

 

Duckwitz I Westf (V. Ducker Westf) is een donkerbruine hengst met een stokmaat van 165 cm. Hij is in 1966 geboren en is gefokt door Berhard Hilmer uit Greven, dat ongeveer 15 km ten noorden van Münster ligt.
Duckwitz I is een broer van de hengst Duckwitz II Westf (1970, zie hfdst. 6.7.).
De moeder van beide hengsten is de bruine staatspremiemerrie Galante Westf (1961, V. Grünschnabel Westf). Zij is ook de moeder van de hengst Benedikt Westf (1971, V. Ben Shirin xx) en ze is de tweede moeder van de hengst Geronimus Westf (1990, V. Game Fox xx). Beide hengsten zijn goedgekeurd door het Westfaalse stamboek.

Tweede moeder van de Duckwitz broers is de bruine staatspremiemerrie Fidele Westf (1945, V. Fortschritt I Hann). Zij is ook de tweede moeder van de broers Grünhorn I Westf (1961, V. Grünschnabel Westf), Grünhorn II Westf (1962) en Grünhorn III Westf (1965), die alle drie door het Westfaalse stamboek zijn goedgekeurd.

Gerekend over acht generaties heeft Duckwitz I een afstamming met 83,6 % Hannoveraans bloed, 6,3 % Westfaals bloed en 3,9 % Engels volbloed.

Duckwitz I is omstreeks 1970 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. Hij is van 1971 tot en met 1979 beschikbaar geweest voor de fokkerij.

Van hem zijn 54 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 44 zijn geregistreerd als wedstrijdpaard. Van hen hebben er 33 prijzen gewonnen in sportwedstrijden en samen hebben zij een winsom van € 33.348.

 

 

 

6.5.  Dukas Westf DE 341410175166

 

Dukas Westf (V. Ducker Westf) is een bruine hengst met een stokmaat van 166 cm. Hij is in 1966 geboren en is gefokt door Paul Roerkohl uit Lüdinghausen, dat circa 20 km ten zuiden van Münster in Noordrijn-Westfalen ligt.

De moeder van Dukas is de schimmel staatspremiemerrie Fregatte Westf (1960, V. Flügel Westf) en tweede moeder is de schimmel staatspremiemerrie Herta Westf (1943, V. Hallo III Westf).

Gerekend over acht generaties heeft Dukas een afstamming met 71,9 % Hannoveraans bloed, 5,5 % Trakehner bloed en 3,9 % Engels- en Arabisch bloed.

Dukas is in het najaar van 1968 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en is van 1969 tot en met 1977 actief geweest in de fokkerij.
Van Dukas zijn 38 nakomelingen geregistreerd, waarvan er negentien zijn geregistreerd als wedstrijdpaard. Acht wedstrijdpaarden hebben in wedstrijden prijzen gewonnen. Hun totale winsom bedraagt € 3.036.

 

 

 

6.6.  Dacapo Westf DE 341410189770

 

Dacapo Westf (V. Ducker Westf) is een zwarte hengst met een stokmaat van 168 cm. Hij is op 20 februari 1970 geboren en is gefokt door Maria Westdickenberg uit Beckum, dat 15 km ten zuiden van Warendorf in Noordrijn-Westfalen ligt.
De moeder van Dacapo is de bruine merrie Flamme Westf (1952, V. Floreat Westf) en tweede moeder is de bruine Schwalbe Westf (1946, V. Schwan I Westf).

Gerekend over acht generaties heeft Dacapo een afstamming met 78.1 % Hannoveraans bloed en 7,8 % Engels volbloed.

Dacapo is in het najaar van 1972 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. Hij is van 1973 tot 1986 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van Dacapo zijn 272 nakomelingen geregistreerd.

Drie dochters van Dacapo zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Dschibouti Westf, 1975, vos, MV. Napoleon Holst, is de moeder van de hengst Puritano Westf (1982, V. Palisander Westf), die is goedgekeurd door het Amerikaanse stamboek;

Diana Westf, 1980, bruin, MV. Agent Westf, is de moeder van de hengst Pikör Westf (1988, V. Pilot Westf), die is goedgekeurd door het Rijnlandse- en het Berlijn-Brandenburgse stamboek en

Dusalin Westf,1980, MV. Renaldo Westf, is de moeder van de hengst Phantast Oldbg (1988, V. Pik Solo Hann), die is goedgekeurd door het Oldenburgse-, Oldenburg-International- en het Oldenburgse stamboek in Noord Amerika. Ook het Canadese Warmbloed stamboek en het Canadese Sportpaarden stamboek hebben Phantast goedgekeurd.

Van Dacapo zijn 226 nakomelingen vastgelegd als wedstrijdpaard. Daarvan hebben er 154 succes behaald in wedstrijden en samen hebben die € 118.146 gewonnen.

 

 

 

6.7.  Duckwitz II Westf DE 341410189070

 

Duckwitz II Westf (V. Ducker Westf) is een bruine hengst met een stokmaat van 165 cm. Hij is in 1970 geboren en is gefokt door Bernard Hilmer uit Greven, dat ongeveer 15 km ten noorden van Münster ligt.
Duckwitz II is een broer van de hengst Duckwitz I Westf (1966, zie hfdst. 6.4.).

De moeder van beide hengsten is de bruine staatspremiemerrie Galante Westf (1961, V. Grünschnabel Westf). Zij is ook de moeder van de hengst Benedikt Westf (1971, V. Ben Shirin xx) en ze is de tweede moeder van de hengst Geronimus Westf (1990, V. Game Fox xx). Beide hengsten zijn goedgekeurd door het Westfaalse stamboek.

Tweede moeder van de Duckwitz broers is de bruine staatspremiemerrie Fidele Westf (1945, V. Fortschritt I Hann). Zij is ook de tweede moeder van de broers Grünhorn I Westf (1961, V. Grünschnabel Westf), Grünhorn II Westf (1962) en Grünhorn III Westf (1965), die alle drie door het Westfaalse stamboek zijn goedgekeurd.

Gerekend over acht generaties heeft Duckwitz I een afstamming met 83,6 % Hannoveraans bloed, 6,3 % Westfaals bloed en 3,9 % Engels volbloed.

Duckwitz II is in het najaar van 1972 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. Hij is van 1973 tot en met 1989 actief geweest in de fokkerij, waarbij 54 nakomelingen van hem zijn geregistreerd.

Twee dochters zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Diane Westf, 1976, bruin, MV. Perseus Westf, is de moeder van de hengst Roti d’Or Bavar (1990, V. Raueck I Bavar), die is goedgekeurd door het Beierse stamboek en

Dolores Westf, 1976, bruin, MV. Dompfaff Westf, is de moeder van de hengst Weltcup II Westf (1980, V. Weltcup Hann), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en het BWP.

Van Duckwitz II zijn 48 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard. Van hen  hebben er 33 succes geboekt in wedstrijden en samen hebben zij een winsom van € 33.348.

 

 

 

7. Dukat Hann DE 331310393653

 

Dukat Hann (V. Diellant Hann) is een vos hengst die in 1953 is geboren. Hij is gefokt door Ferdinand en Gustav Meyer uit Hollerdeich, dat ten noorden van Stade, tussen Drochtersen en Freiburg in het noorden van Nedersaksen ligt.

De moeder van Dukat is de vos merrie Allerschach Hann (1943, V. Allerhand Hann) en tweede moeder is de vos Schachfolge Hann (1937, V. Schorse II Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dukat een afstamming met 78,1 % Hannoveraans bloed en 10,2 % Engels- en Arabisch volbloed.

Vermoedelijk heeft Dukat in 1956 of 1957 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen, maar bevestiging daarvan is op internet niet te vinden.
Hij is in 1958 door het Landgestüt Celle op een dekstation in Neuenfelde, dat bij Hamburg op de zuidoever van de Elbe ligt, beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Na dat ene dekseizoen is Dukat afgevoerd.

Volgens de All Breed database zijn van Dukat 2 staatspremiemerries en zeven hoofdstamboekmerries geregistreerd.

Volgens gegevens van de Duitse nationale paardensport- en paardenfokkerij organisatie zijn van Dukat 23 nakomelingen geregistreerd. Geen van hen heeft in een sportwedstrijd een geldprijs gewonnen.

Dochter Drude Hann, 1958, bruin, MV. Glimmer Hann, is de moeder van de hengsten Nakara BWP (1967, V. Wicht Hann), Saygon BWP (1972, V. Alcabar xx) en Tamara BWP (1973, V. Sudan Hann), die alle drie zijn goedgekeurd door het BWP.

 

 

 

8.  Duldsam Hann DE 331310395654

 

Duldsam Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 167 cm.
Hij is in 1954 geboren en is gefokt door Claus Schmoldt uit Hollerdeich, dat in het noorden van Nedersaksen ten noorden van Stade tussen Drochtersen en Freiburg ligt.
Duldsam is een broer van de hengsten Duell I Hann (1952, zie hfdst. 5.) en Duell II Hann (1959, zie hfdst. 18.).

De moeder van de drie broers is de bruine staatspremiemerrie Formbraut Hann (1945, V. Folgsam Hann) en tweede moeder is de bruine Adora Hann (1939, V. Allerhand Hann).
De hengst Flavius Hann (1915, V. Fling Hann) komt zowel aan vaderszijde als aan moederszijde voor in de afstamming van Formbraut en draagt voor 25 % bij aan haar erfelijke eigenschappen

Gerekend over acht generaties heeft Duldsam een afstamming met 79,7 % Hannoveraans bloed en 10,2 % Engels- en Arabisch volbloed.

Duldsam is in het najaar van 1956 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en heeft in 1957 deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen in Westercelle.

Het Landgestüt Harzburg heeft hem van 1958 tot en met 1968 beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Daarbij heeft hij op dekstations in Schwichelt (tussen Hannover en Braunschweig; 1958-1960), Gedelitz (bij Lüchow in het noordoosten van Nedersaksen; 1961-1963), Belm (bij Osnabrück; 1964-1966) en Niewedde (bij Osnabrück; 1967 en 1968) gestaan.

Van Duldsam zijn volgens de All Breed database twee staatspremiemerries, achttien hoofdstamboekmerries en twee stamboekmerries geregistreerd.

Volgens gegevens van de Duitse nationale paardensport- en paardenfokkerij organisatie zijn van Duldsam 84 nakomelingen geregistreerd.  Daarvan zijn 38 nakomelingen ook geregistreerd als wedstrijdpaard, maar slecht drie van hen hebben prijzen gewonnen. Hun winsom bedraagt € 116.

 

 

 

9.  Duo Hann DE 305050241054

 

Duo Hann (V. Duellant Hann) is een bruine hengst met een stokmaat va 167 cm. Hij is op 26 april 1954 geboren en is gefokt door het Brandenburgse Landgestüt in Neustadt/Dosse.
Duo is een broer van de hengst Dual Hann (1955, zie hfdst. 11.), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek.
De moeder van beide hengsten is de donkerbruine Schwalbenliebchen Hann (1947, V. Schwall Hann). Zij is ook de tweede moeder van de broers Madras I Hann (1967, V. Maigraf xx) en Madras II Hann (1969), die beide zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse- en Oldenburgse stamboek. Madras I is ook goedgekeurd door het Westfaalse stamboek.

Tweede moeder van Duo en Dual is de bruine Forstliebe Hann (1936, V. Foliant Hann).

De hengst Foliant Hann (1928, V. Florett Hann) komt zowel aan vaders- als aan moederskant voor in de afstamming van Duo en heeft een inbreng van 25 % in zijn erfelijke eigenschappen.

Gerekend over acht generaties heeft Duo een afstamming met 83,6 % Hannoveraans bloed en 8,6 % Engels volbloed.

Duo is in het najaar van 1956 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek en is in 1960 verkocht naar Rusland en daar ingezet voor de fokkerij. Hij is in 1974 overleden.

De Sporthorse database noemt 50 nakomelingen van Duo en de Finse database Sukuposti noemt 53 nakomelingen. Diverse nakomelingen van hem zijn geregistreerd door het Hannoveraanse stamboek.

Veertien dochters van Duo zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Peilkorn Berl-Brand, 1958, vos, MV. Fernab Hann, is de moeder van de hengst Drukit Berl-Brand (1967, V. Drusus Trak), die is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse- en het Mecklenburgse stamboek;

Karleen Berl-Brand, 1959, bruin, Neumond Trak, is de moeder van de hengsten Minnerat Berl-Brand (1964, V. Minnesänger Westf) en Sekt Berl-Brand (1965, V. Senatus Hann). Minnerat is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek en Sekt door het Berlijn-Brandenburgse-, Mecklenburgse- en Saksen-Anhalt stamboek;

Notalia Berl-Brand, 1959, zwart, MV. Fernab Hann, is de moeder van de hengst Sultan Berl-Brand (1967, V. Senatus Hann), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek;

Palmira Berl-Brand, 1959, bruin, MV. Fernab Hann, is de moeder van de hengst Sturmvogel Berl-Brand (1972, V. Sturmwind Trak), die is goedgekeurd door het Saksische stamboek;

Drofa Hann elite, 1964, zwartbruin, MV. Florentiner II Hann, is de moeder van de hengst 49 Fassaad ESHB (1975, V. Fokus Trak), die is goedgekeurd door het Estlandse stamboek;

Dekada Meckl, 1965, bruin, MV. Demagoge Meckl, is de moeder van de hengsten Gerolds LWB (1973, V. Günther Meckl) en Vandal Rushann (1979, V. Walerik Hann). Gerolds is goedgekeurd door het Letlandse stamboek en Vandal is in Rusland ingezet voor de fokkerij;

Diadema Russ
, 1965, zwartbruin, MV. Domänenrat I Hann, is de moeder van de hengst Sahs Rushann (1963, V. Standarts xx), die is goedgekeurd door het Letlandse stamboek;

Djulfars LWB, 1966, MV. Feierabend Hann, is de moeder van de hengst Vdumcivij LWB (1975, V. Walerik Hann), die is goedgekeurd door het Letlandse stamboek;

Dudinka Hann, 1967, bruin, MV. Domänenrat I Hann, is de moeder van de hengst Farda Hann (1974, V. Fregat Hann), die is goedgekeurd door het Estlandse stamboek;

Demografija LWB, 1970, MV. Faust SA, is de moeder van de hengst Ferments L LWB (1994, V. Finals LWB), die is goedgekeurd door het Letlandse stamboek;

Divnaja Hann
, 1970, bruin, MV. Wimpel Hann, is de moeder van de hengst Vodopad LWB (1974, V. Walerik Hann), die is goedgekeurd door het Letlandse stamboek;

Deja Rushann, 1971, bruin, MV. Florentiner II Hann, is de moeder van de hengst Didzis Hann (1980, V. Dekret xx), die is ingezet in de Russische fokkerij;

Duel Hann, 1975, bruin, MV. onbekend, is de moeder van de hengst Gamid Hann (1990, V. Goldfisch Hann), die is goedgekeurd door het Letlandse stamboek en

Dogadka II Rushann, MV. Donatus Hann, is de moeder van de hengst Orlik Rushann (1976, V. Otshag Trak), die is goedgekeurd door het Estlandse stamboek.

Negen zonen van Duo zijn ingezet voor de fokkerij:

Difer Rushann, 1965, vos, MV, Florentiner II Hann.
Zijn zoon Demons LWB (1972, MV, Demagige Meckl) is goedgekeurd door het Letlandse stamboek en de zonen Dinaar ESHB (1980) en Disko ESHB (1980) zijn goedgekeurd door het Estlandse stamboek.

Dreifs Rushann, 1965, donkerbruin, MV. Feierabend Hann.
Zijn zoon Dolars LWB (1978, MV, Ancitis LWB) is goedgekeurd door het Letlandse stamboek.

Dudak Ukrhann, 1966, vos, MV. Demagoge Meckl is ingezet in Oekraïne.

Demosfens Rushann, 1968, zwart, MV. Feierabend Hann is de vader van de hengsten Danko LWB (1978. MV. Gaidis LWB), Darvins LWB (1978. MV. Walerik Hann) en Doms LWB (1983, MV. onbekend) die alle drie zijn goedgekeurd door het Letlandse stamboek.
Ook is Demosfens vader van de hengsten Dalderis Russ (1980. MV. onbekend) en Grenadjor Rushann (1990, MV. Günther Meckl), die beide in Rusland zijn ingezet voor de fokkerij.

Deforzs LWB, 1969, bruin, MV. Felit Meck is de vader van de hengst Dalins Hann (1988, MV. onbekend), die is goedgekeurd door het Letlandse stamboek.

Donalds Rushann, 1969, vos, MV. Demagoge Meckl, is de vader van de hengsten Delfins Hann (1982, MV. Gelij Hann), die is goedgekeurd door het Estlandse stamboek.

Dovertchivyj Rushann, 1969, donkerbruin, MV. Wismar Hann, is de vader van de hengsten Diofan Hann (1985, MV. Fosfor Hann), die in Rusland in gebruikt voor de fokkerij, en Disko Hann (1990, MV. Senar II Trak), die is goedgekeurd door het Letlandse stamboek.

D’Artanjans Hann, 1971, bruin, MV. Attila Meckl. Is goedgekeurd door het Letlandse stamboek.

Dollars Rushann, 1973, donkerbruin, MV. Feierabend Hann, is goedgekeurd door het Letlandse stamboek. Ook zijn zonen Dols LWB (1978, MV. Ludolf Holst) en Depozits LWB (1982, MV. Potencials xx) zijn goedgekeurd door het Letlandse stamboek.

 

 

 

10. Diskus Hann DE 331310593555

 

Diskus Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 161 cm. Hij is in 1955 in Duitsland geboren.
Zijn moeder is de vos staatspremiemerrie Adonta Hann (1939, V. Allerhand Hann).

Tweede moeder is de vos Kila Hann (1920, V. Khelus Hann). Zij is ook de moeder van de hengst Grunelius Hann (1931, V. Groβinquisitor xx) en ze is de tweede moeder van de hengsten Formal Hann (1934, V. Förster Hann), Contrast Hann (1937, V. Colleoni xx), Frappant Hann (1940, V. Förster Hann), Schwalm Hann (1944, V. Schwall Hann) en Durban Hann (1950, V. Duellant Hann, zie hfdst. 2.).
Schwalm is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse-  en het Mecklenburgse stamboek en de andere genoemde hengsten zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Diskus een afstamming met 71,1 % Hannoveraans bloed, 13,3 % Engels volbloed en 7,8 % Trakehner bloed.

Diskus is in het najaar van 1957 goedgekeurd door het Rijnland-Palts-Saar stamboek en is van 1958 tot en met 1967 beschikbaar geweest voor de fokkerij.

Van hem zijn 73 nakomelingen geregistreerd, waaronder de door het Landgestüt Zweibrücken gefokte hengst Doktorand Zw (1959, MV. Fleiner Hann), die is goedgekeurd door het Rijnland-Palts-Saar stamboek. Hij is alleen in 1962 en 1963 actief geweest in de fokkerij en van hem zijn zes veulens geregistreerd.

Vier nakomelingen van Diskus zijn succesvol geweest in wedstrijdverband. Zij hebben samen € 845 gewonnen.

 

 

 

11.  Dual Westf DE 341410149455

Dual Westf (V. Duellant Hann) is een bruine hengst die in 1955 is geboren. Hij
is gefokt door het Brandenburgse Landgestüt in Neustadt/Dosse.

Dual is een broer van de hengst Duo Hann (1954, zie hfdst. 9.), die grote invloed heeft gehad op de Hannoveraanse fokkerij in Rusland, Estland en Letland.

De moeder van beide hengsten is de donkerbruine Schwalbenliebchen Hann (1947, V. Schwall Hann). Zij is ook de tweede moeder van de broers Madras I Hann (1967, V. Maigraf xx) en Madras II Hann (1969), die beide zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse- en Oldenburgse stamboek. Madras I is ook goedgekeurd door het Westfaalse stamboek.

Tweede moeder van Dual is de bruine Forstliebe Hann (1936, V. Foliant Hann).

De hengst Foliant Hann (1928, V. Florett Hann) komt zowel aan vaders- als aan moederskant voor in de afstamming van Dual en heeft een inbreng van 25 % in zijn erfelijke eigenschappen.

Gerekend over acht generaties heeft Dual een afstamming met 83,6 % Hannoveraans bloed en 8,6 % Engels volbloed.

Dual is in het najaar van 1957 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en is van 1958 tot en met 1964 beschikbaar geweest voor de fokkerij. Van hem zijn zeventien nakomelingen geregistreerd.
Zes nakomelingen zijn uitgebracht in wedstrijden en hebben samen € 33 gewonnen.

 

 

 

12.  Doktor Westf DE 341410152156

 

Doktor Westf (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 164 cm.
Hij is op 28 april 1956 in Duitsland geboren.
De moeder van Doktor is de vos merrie Formbild Hann (1945, V. Fokker Hann) en tweede moeder is de bruine Allgäufee Hann (1937, V. Allerhand Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Doktor een afstamming met 82,8 % Hannoveraans bloed en 8,6 % Engels volbloed.

Doktor is in het najaar van 1958 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. Hij heeft in 1959 deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 100 dagen in Warendorf en is van 1959 tot en met 1974 beschikbaar geweest voor de fokkerij.

Van Doktor zijn 255 nakomelingen geregistreerd, waaronder twee dochters die moeder van een goedgekeurde hengst zijn geworden:

Diana Westf, 1961, bruin, MV. Julmond Trak, is de moeder van de hengst Cirrus Westf (1971, V. Cyrian Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en

Dolly Westf, 1961, bruin, MV. Friedensbote Westf, is de moeder van de hengst Schwanstein Westf (1972, V.  Schwangau Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek.

Doktor’s zoon Dolorit Westf (1962) is goedgekeurd voor de fokkerij en wordt in hoofdstuk 12.1. besproken.

Van Doktor zijn 149 nakomelingen in Duitsland geregistreerd als wedstrijdpaard. Van hen hebben er 63 successen behaald in wedstrijden. Hun gezamenlijke winsom beloopt € 72.323.

De nakomeling van Doktor met de hoogste winsom is de vos ruin Dominant Westf, 1971, MV. Ernö Hann, fokker Felicitas Stahmer – Jaffe. Hij is van 1978 tot juli 1984 door Katrina Wüst (GER) tot op Intermediair I-niveau in dressuurwedstrijden uitgebracht. Van augustus 1984 tot juni 1987 is Anja-Maria von Imhoff (GER) met de ruin in wedstrijden variërend van klasse M tot Intermediair II gestart en van september 1987 tot juli 1989 is Wüst weer met Dominant uitgekomen. Dominant heeft 30 overwinningen geboekt in klasse S (Z) dressuurwedstrijden en heeft een winsom van € 21.449.

 

 

 

12.1.  Dolorit Westf DE 341410165662

 

Dolorit Westf (V. Doktor Westf) is een vos hengst met een stokmaat van 168 cm. Hij is op 17 maart 1962 geboren en is gefokt door Fritz Kölkebeck uit Bielefeld, dat in het noordoosten van Noordrijn-Westfalen ligt.
De moeder van Dolorit is de zwarte merrie Fiametta Westf (1954, V. Feldjäger Hann) en tweede moeder is de zwarte staatspremiemerrie Andame Hann (1943, V. Antrag Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dolorit een afstamming met 89,1 % Hannoveraans bloed en 3,1 % Engels- en Arabisch volbloed.

Dolorit is in het najaar van 1964 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en is van 1965 tot en met 1975 actief geweest in de fokkerij. Van hem zijn 211 nakomelingen geregistreerd.

Dochter Dunja Westf, 1971, MV. Remus I Westf, is de moeder van de hengst Barcady Westf (V. Bariton Westf), die is goedgekeurd door het Kroatische stamboek.

Zoon Dorant Westf (1966) is goedgekeurd voor de fokkerij en wordt verderop in de tekst besproken.

Van Dolorit zijn 136 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard. Van hen hebben er 71 successen behaald in wedstrijdverband. Zij hebben samen € 55.427 gewonnen.

 

 

 

12.1.1. Dorant Westf DE 341410176166

 

Dorant Westf (Dolorit Westf) is een vos hengst met een stokmaat 167 cm. Hij iso in 1966 in Duitsland geboren.
Zijn moeder is de merrie Finale Westf (1962, V. Frühlicht I Westf). Tweede moeder is Flamme Hann (1953, V. Feurio Westf). Zij is ook de moeder van de hengst Ast Westf (1958, V. Afrik Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Dorant een afstamming met 81,3 % Hannoveraans bloed.

Dorant is in het najaar van 1968 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. Hij is van 1969 tot en met 1971 actief geweest in de fokkerij. Van hem zijn negentien nakomelingen geregistreerd, waarvan er vijftien ook zijn geregistreerd als wedstrijdpaard. Acht nakomelingen hebben in wedstrijden prijzen gewonnen en samen hebben die € 25.717 gewonnen.

 

 

 

13.  Maple Duellist Hann DE 304980273756

 

Maple Duellist Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst die op 15 februari 1956 in Duitsland is geboren.
Zijn moeder is de vos merrie Grunalta Hann (1940, V. Grunelius Hann) en tweede moeder is de bruine Jalta Hann (1925, V. Jassy I Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Maple Duellist een afstamming met 68,8 Hannoveraans bloed en 22,7 % Engels volbloed.

Maple Duellist is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Volgens de Sporthorsedatabase is hij in 1960 door Louis Massarella in het Verenigd Koninkrijk geïmporteerd.
De database meldt van de hengst 21 nakomelingen die zijn geboren tussen 1964 en de begin jaren ’80.

 

 

 

14. Dörfler Hann DE 331310595057

 

Dörfler Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 161 cm. Hij is op 11 april 1957 geboren en is gefokt door Claus Witt uit Oederquart, dat bij Freiburg/Elbe in het noorden van Nedersaksen ligt.
De moeder van Dörfler is de merrie Försterbrot Hann (1942, V. Förster Hann) en tweede moeder is Abendrot Hann (1927, V. Abendwind I Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dörfler een afstamming met 71,9 % Hannoveraans bloed, 15,6 % Engels volbloed en 10,2 % Trakehner bloed.

Dörfler is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en waarschijnlijk ook door het Rijnland-Palts-Saar stamboek. Hij is van 1961 tot en met 1966 actief geweest in de fokkerij in Rijnland-Palts. Van hem zijn 21 nakomelingen vastgelegd, waarvan er tien in wedstrijden zijn uitgebracht. Voer nakomelingen hebben in wedstrijden prijzen gewonnen en samen hebben zij een winsom van € 7.521.

 

 

 

15.   Duft I Hann DE 331310401457

 

Duft I Hann (V. Duellant Hann) is een donkerbruine hengst met een stokmaat van 163 cm. Hij is in 1957 geboren en is gefokt door Herbert Mohr uit Hollerdeich, dat ten noorden van Stade, tussen Drochtersen en Freiburg/Elbe in het noorden van Nedersaksen ligt
Duft I is een broer van de hengst Duft II Hann (1958, zie hfdst. 16.)
De moeder van beide broers is de donkerbruine merrie Gotensage Hann (1948, V. Gote Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Egoïst Hann (1966, V. Ernö Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en het BWP.
Tweede moeder van de Duft-broers is de donkerbruine Flügelmücke Hann (1944, V. Flügelmann I Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Duft I een afstamming met 78,1 % Hannoveraans bloed, 10,9 % Trakehner bloed en 8,6 % Engels volbloed.

Duft I is in het najaar van 1959 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Hij heeft in 1960 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen, waarbij hij van de zestien deelnemende hengsten de tweede plaats heeft behaald.
Vervolgens is hij door het Landgestüt Celle van 1961 tot en met 1979 beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Hij heeft in dat verband van 1961 tot en met 1964 en van 1975 tot en met 1979 op een dekstation in Altenbruch, bij Cuxhaven, gestaan; van 1965 tot en met 1968 op een dekstation in Harsefeld, dat circa 15 km ten zuiden van Stade ligt. Van 1969 tot en met 1971 is Duft I beschikbaar geweest op een dekstation in Drochtersen, dat ten noorden van Stade ligt en van 1969 tot en met 1971 heeft hij op een station gestaan in Wittingen, dat in het oosten van Nedersaksen tussen Uelzen en Wolfsburg ligt.

Van Duft I zijn 320 nakomelingen geregistreerd, waaronder acht dochters die moeder van een goedgekeurde hengsten zijn geworden.|
Ook zijn acht zonen van Duft I goedgekeurd voor de fokkerij.

Van Duft I zijn 168 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard, waarvan er 94 successen hebben behaald in de wedstrijdsport. Zij hebben samen een winsom van € 152.173.

Uitgebreide informatie over de hengst Duft I en zijn nakomelingen is te vinden op de pagina Duft I Hann op deze website www.stempelhengsten.eu.

 

 

 

16.  Duft II Hann DE 31310402958

 

Duft II is een bruine hengst met een stokmaat van 163 cm. Hij is geboren in 1958 en is gefokt door Herbert Mohr uit Hollerdeich, dat ten noorden van Stade, tussen Drochtersen en Freiburg/Elbe in het noorden van Nedersaksen ligt

Duft II is een broer van de hengst Duft I Hann (1957, zie hfdst. 15.)

De moeder van beide broers is de donkerbruine merrie Gotensage Hann (1948, V. Gote Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Egoïst Hann (1966, V. Ernö Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en het BWP.
Tweede moeder van de Duft-broers is de donkerbruine Flügelmücke Hann (1944, V. Flügelmann I Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Duft II een afstamming met 78,1 % Hannoveraans bloed, 10,9 % Trakehner bloed en 8,6 % Engels volbloed.

Duft II is in 1960 in Verden goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en heeft in 1961 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen. Hij heeft het onderzoek als achtste van de veertien deelnemende hengsten afgesloten.

Duft II is van 1962 tot en met 1984 door het Landgestüt in Celle beschikbaar gesteld voor de fokkerij.
In Duitsland zijn 651 nakomelingen van Duft II geregistreerd.

Vijftien dochters zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden en twintig
zonen zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

De Duitse Hippische Sportbond heeft 356 nakomelingen van Duft II geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 206 successen behaald in wedstrijden. Zij hebben in Duitsland samen € 141.193 gewonnen.

Voor uitgebreide informatie over Duft II en zijn nakomelingen wordt verwezen naar de pagina Duft II Hann op deze website www.stempelhengsten.eu.

 

 

 

17.  Duden I Hann DE 331310404359

 

Duden I Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 161 cm. Hij is in 1959 geboren en is gefokt door Hans Hadeler uit Esch, dat in de Kreis Stade in het noorden van Nedersaksen ligt.
Duden I is een broer van de hengst Duden II Hann (1960, zie hfdst, 19.).
De moeder van beide broers is de donkerbruine staatspremiemerrie Löwenart Hann (1954, V. Der Löwe xx). Zij is ook de tweede moeder van de door het Zweedse stamboek goedgekeurde hengst Duell SWB (1972, V. Cordon Bleu SWB).
Tweede moeder van de Duden-broers is de vos Allgabi Hann (1947, V. Allerhand Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Duden I een afstamming met  62,5 % Hannoveraans bloed en 31.3 % Engels volbloed.

Duden I is op 3 november 1961 in Verden goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Hij heeft in 1962 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen, waarbij hij van de zestien deelnemende hengsten als vierde is geëindigd.
Duden I is van 1962 tot en met 1983 door het Landgestüt Celle beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Van hem zijn 409 nakomelingen geregistreerd.

Vijf dochters zijn moeder geworden van de goedgekeurde hengst:

Daisy Hann, 1964, vos, MV. Elimar Hann, is de moeder van de hengst Dreizack Hann (1969, V. Durlach Hann), die is goedgekeurd door het Oostfriese stamboek;

Detta Hann, 1964, vos, MV. Aktionär Hann, is de moeder van de hengst Almero Hann (1982, V. Absatz Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Dünenwehr Hann, 1965, bruin, MV. Warburg Hann, is de moeder van de hengst Gourmet Hann (1977, V. Garibaldi I Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Dünenecke Hann, 1968, bruin, MV. Warburg Hann, is de moeder van de hengsten Argon Hann (1975, V. Adrian Hann) en Charmeur Hann (1982, V. Cordial Hann).
Argon is goedgekeurd door het Beierse stamboek en Charmeur door het Hannoveraanse stamboek en

Duheda Hann staatspremiemerrie, 1975, donkere vos, MV. Herbststurm Trak, is de moeder van de hengst Freisturm Hann (1982, V. Freiherr Oldbg), die is goedgekeurd door het Oldenburgse- en het Hannoveraanse stamboek.

Zijn zoon Dirigent Westf (1965, V. Warburg Hann) is goedgekeurd voor de fokkerij en wordt verderop in de tekst in een afzonderlijk hoofdstuk besproken.

De Duitse Hippische Sportbond heeft 240 nakomeling van Duden I geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 126 prijzen gewonnen in wedstrijden. Zij hebben samen een winsom van € 134.289.

 

 

 

17.1.  Dirigent Westf DE 341410174365

 

Dirigent Westf (V. Duden I Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 166 cm. Hij is op 7 mei 1965 geboren en is gefokt door A. Gebers.
De moeder van Dirigent is de donkerbruine merrie Waldhirtin Hann (1961, V. Warburg Hann) en tweede moeder is Abendboot Hann (1948, V. Abglanz Trak).

Gerekend over acht generaties heeft Dirigent een afstamming met 67,2 % Hannoveraans bloed, 16,4 % Engels volbloed en 12,5 % Trakehner bloed.

Dirigent is op 31 oktober 1967 in Verden goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en later ook door het Westfaalse stamboek.
In het najaar van 1968 heeft hij in Warendorf deelgenomen aan verrichtingsonderzoek van 100 dagen.
Hij is van 1968 tot en met 1980 door het Noordrijn-Westfaalse Landgestüt in Warendorf beschikbaar gesteld voor de fokkerij.
Van hem zijn 234 nakomelingen geregistreerd.

Vijf dochters van Dirigent zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Dolce Vita Westf staatspremiemerrie, 1970, bruin, MV. Sioux Westf, is de moeder van de hengsten Platon I Westf (1974, V. Plutos Westf) en zijn broer Platon II Westf (1984), die beide zijn goedgekeurd door het Westfaalse stamboek;

Doris Westf, 1970, MV. Frühling Westf, is de moeder van de hengst Periander Westf (1979, V. Palisander Westf), die is goedgekeurd door het Beierse stamboek;

Dunja Westf staatspremiemerrie, 1970, vos, MV. Jonkheer xx, is de moeder van de hengst Fioravanti Westf (1982, V. Frühlingsball Westf), die is goedgekeurd door het Rijnlandse stamboek;

Diva Rhein, 1977, schimmel, MV, Pyrop Rhein, is de moeder van de hengst Bal Pare Rhein (1982, V. Bariton Westf), die is goedgekeurd door het Rijnlandse- en Westfaalse stamboek en

Drossel Rhein, 1978, vos, MV. Perser xx, is de moeder van de hengst Bourbon Rhein (1984, V. Bariton Westf), die is goedgekeurd door het Rijnlandse stamboek.

Van zijn zonen zijn Direx Westf (1969) en Discont Westf (1970) goedgekeurd voor de fokkerij. Zij worden verderop in de tekst in afzonderlijke hoofdstukken besproken.

In Duitsland zijn 151 nakomelingen van Dirigent geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 74 prijzen gewonnen in wedstrijden. Samen hebben die een winsom van € 83.156.

 

 

 

17.1.1.  Direx Westf DE 341410185969

 

Direx Westf (V. Dirigent Westf) is een vos hengst met een stokmaat van 168 cm. Hij is op 23 februari 1969 geboren en is gefokt door Heinrich Langewellpott.
De moeder van Direx is de vos staatspremiemerrie Flora Westf (1974, V. Frühling Westf) en tweede moeder is de bruine Dorchen Westf (1959, V. Dorado I Westf).

Gerekend over acht generaties heeft Direx een afstamming met 78,9 % Hannoveraans bloed.

Direx is op 30 oktober 1972 in Münster-Handorf goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. In het najaar van 1973 heeft hij Warendorf deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 100 dagen.

Direx is ook goedgekeurd door het Selle Français stamboek.

Hij is van 1973 tot en met 1987 actief geweest in de fokkerij.
Van hem zijn 338 nakomelingen geregistreerd, waaronder negen dochters die moeder van een goedgekeurde hengst zijn geworden. Opvallend is van de tien goedgekeurde kleinzonen van Direx het in zeven gevallen om een zoon van Pilot Westf gaat.

Desiree Westf, 1973, schimmel, MV. Ducker Westf, is de moeder van de hengst Piquet Westf (1985, V. Pilot Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse- en het Rijnlandse stamboek;

Dixi Westf, 1973, bruin, MV. Aar Westf, is de moeder van de hengsten Epilot Westf (1986, V. Pilot Westf) en zijn broer Pavarotti van de Helle Westf (1989).
Epilot is goedgekeurd door het KWPN en het Oldenburgse stamboek en Pavarotti van de Helle is goedgekeurd door het Westfaalse-, Rijnlandse-, BWP- en KWPN stamboek;

Dolly Westf
, 1973, bruin, MV. Wortschwall Hann, is de moeder van de hengst Amour A Westf (1987, V. Ampere Hann), die is goedgekeurd door het Westfaalse-, Hannoveraanse- en het ZfdP-stamboek;

Dasy Westf, 1974, bruin, MV. Aar Westf, is de moeder van de hengst Pilot Z Westf (1990, V. Pilot Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek;

Diana Westf,
1974, bruine, MV. Frühtau Westf, is de moeder van de hengst Pilotex Westf (1980, V. Pilot Westf), die is goedgekeurd door het ZfdP;

Dorina Westf, 1974, MV. Wortschwall Hann, is de moeder van de hengst Pirex Westf (1990. V. Pilot Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek;

Dana Westf, 1976, vos, MV. Frühlingstraum II Westf, is de moeder van de hengst Exakt Westf (1981, V. Exponent Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse-, Rijnlandse- en Rijnland-Palts-Saar stamboek;

Donna Westf, 1977, vos, MV. Frühlingstraum II Westf, is de moeder van de hengst Pluspunkt Westf (1986, V. Pilot Westf), die is goedgekeurd door het Westfaalse-. Rijnlandse-. Baden-Württembergse- en het Beierse stamboek en

Dreamgirl Westf, 1979, bruin, MV. Frühlingsrausch Westf, is de moeder van de hengst Pittsburgh Westf (1996, V. Pit I Westf), die is goedgekeurd door het Estlandse stamboek.

Direx’s zoon Drilling Westf (1975) is goedgekeurd voor de fokkerij en wordt verderop in de tekst in een afzonderlijk hoofdstuk besproken.

In Duitsland zijn 278 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 216 succes behaald in wedstrijden. Zij hebben samen € 375.065 gewonnen.

De meest succesvolle nakomeling is

Derrick Westf,
ruin, 1978, bruin, MV. Angelo xx, fokker Wilfried Evers.
Derrick is van 1985 tot en met 1994 in 1.40 m.-springconcoursen uitgebracht.
In de jaren 1985 – 1989 is hij afwisselend gereden door Anton en Christine Eschenwecker (GER); in 1990 door Thomas Mühlbauer (GER) en in de jaren 1991 – 1994 door dr. Rüdiger Blaβ (GER). In 1995 en 1996 is Silvia Eschenwecker (GER) met Derrick in klasse L (1.15 m.-wedstrijden) gestart. Derrick heeft elf overwinningen behaald in 1.40 m.-wedstrijden en negen in 1.35 m.-wedstrijden. Hij heeft een winsom van € 30.051.

 

 

 

17.1.1.1. Drilling Westf DE 341410140075

 

Drilling Westf (V. Direx Westf) is een bruine hengst met een stokmaat van 168 cm. Hij is in 1975 geboren en is gefokt door Ulrich Thombansen.
De moeder van Drilling is de zwarte merrie Schlosskind Westf (1960, V. Schalter Westf) en tweede moeder is Falkendohle Westf (1950, V. Franz Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Drilling een afstamming met 79.7 % Hannoveraans bloed.

Drilling is in het najaar van 1977 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek en erkend door het Oldenburgse stamboek. Later heeft ook het Beierse stamboek hem goedgekeurd. Hij is van 1978 tot en met 1994 beschikbaar geweest voor de fokkerij.

Van hem zijn 46 nakomelingen geregistreerd, waaronder zijn zoon Diabolino Westf (1980), die is goedgekeurd voor de fokkerij. Hij wordt verderop in de tekst in een afzonderlijk hoofdstuk besproken.

Veertig nakomelingen van Drilling zijn ook als wedstrijdpaard geregistreerd en van hen hebben er 22 prijzen gewonnen in wedstrijdverband.
Zij hebben samen € 11.983 gewonnen.

 

 

 

17.1.1.1.1.  Diabolino Westf DE 341411100480

 

Diabolino Westf (V. Drilling Westf) is een vos hengst met een stokmaat van 171 cm. Hij is op 15 april 1980 geboren en is gefokt door Monika Oeppert.
De moeder van Diabolino is de zwartbruine merrie Äll Westf (1972, V. Laterit Bavar).
Tweede moeder is Koncha Bavar (1963, V. Komet Trak). Zij is ook de moeder van de hengsten Raskan Bavar (1992, V. Rubinstein I Westf) en Roodepoort Bavar (1995, V. Rohdiamant Oldbg).
Raskan is goedgekeurd door het Beierse stamboek en Roodepoort door het Beierse-, Oldenburgse- en ZfdP stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Diabolino een afstamming met 47,7 % Hannoveraans bloed en 30,5 % Trakehner bloed.

Diabolino is in 1984 goedgekeurd door het Beierse stamboek. Hij is van 1984 tot en met 1991 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van hem zijn 62 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 40 ook als wedstrijdpaard zijn geregistreerd. Van de nakomelingen hebben er 38 succes behaald in wedstrijden. Zij hebben samen een winsom van € 48.799.

De meest succesvolle nakomeling is

Darius Badwu
ruin, 1987, bruin, MV. Wolfschatz Bavar, fokker Monika Oeppert.
Darius is in 1996 door Udo Lange (GER) in Intermediair I dressuurwedstrijden uitgebracht. In 1998 en 1999 is de combinatie in Intermediair II, Grand Prix en Grand Prix Special wedstrijden gestart. In 2000 en 2001 is Anna Meerveldt (GER) met Darius in Intermediair II, Grand Prix en Grand Prix Special wedstrijden uitgekomen.
Darius heeft twee GP Special en drie Grand Prix’s gewonnen en heeft een winsom van € 37.521.

 

 

 

17.1.2.  Discont Westf DE 341410188170

 

Discont Westf (V. Dirigent Westf) is een zwarte hengst met een stolmaat van 169 cm. Hij is op 7 mei 1970 geboren en is gefokt door Helmut Schmale – Steinkamp.
De moeder van Discont is de zwarte staatspremiemerrie Sarina Westf (1965, V. Sioux Westf). Zij heeft de Westfaalse fokkerij vertegenwoordigd op de DLG-tentoonstelling 1970 en is ook de tweede moeder van de hengsten Designer Westf (1987, V. Dramaturg Westf) en Ginelli Westf (1990, V. Grenikos Hann), die beide zijn goedgekeurd door het Westfaalse- en het Rijnlandse stamboek.
Tweede moeder van Discont is Alpenrose Westf (1956, V.Allerhand Westf).

Volgens de Duitse brochure “Spitzenvererber” uit 1985 is Discont een indrukwekkende, langelijnde hengst met dynamische bewegingen, die zich in zijn korte fokkerijcarrière heeft ontwikkeld tot een eerste klas fokhengst.

Gerekend over acht generaties heeft Discont een afstamming met 68,0 % Hannoveraans bloed en 19,5 % Engels- en Arabisch volbloed.

Discont is in het najaar van 1972 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. Hij is van 1973 tot en met 1976 actief geweest in de fokkerij.
Van hem zijn 66 nakomelingen geregistreerd.

Eén dochter van Discont is moeder van een goedgekeurde hengst geworden en de zonen Distrikt Westf (1975), Dialekt Westf (1977), Disco-Star (1977) zijn goedgekeurd door de fokkerij.

Van Discont zijn 53 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard, waarvan er 35 succesvol zijn geweest in wedstrijden. Zij hebben samen € 25.245 gewonnen.

Voor uitgebreide informatie over de hengst Discont Westf en zijn nakomelingen wordt verwezen naar de pagina Discont Westf op de website www.stempelhengsten.eu.

 

 

 

18.  Duell II  Hann DE 305050246759

 


Duell II Hann (V. Duellant Hann) is een donkere vos hengst met een stokmaat van 162 cm. Hij is op 4 mei 1959 geboren en is gefokt door Claus Schmidt uit Hollerdeich, dat in het noorden van Nedersaksen ten noorden van Stade tussen Drochtersen en Freiburg ligt.
Duell II is een broer van de hengsten Duell I Hann (1952, zie hfdst. 5.) en Duldsam Hann (1954, zie hfdst. 8.).

De moeder van de drie broers is de bruine staatspremiemerrie Formbraut Hann (1945, V. Folgsam Hann) en tweede moeder is de bruine Adora Hann (1939, V. Allerhand Hann).

De hengst Flavius Hann (1915, V. Fling Hann) komt zowel aan vaderszijde als aan moederszijde voor in de afstamming van Formbraut en draagt voor 25 % bij aan haar erfelijke eigenschappen.

Gerekend over acht generaties heeft Duell I een afstamming met 79,7 % Hannoveraans bloed en 10,2 % Engels- en Arabisch volbloed.

Duell II is op 3 november 1961 in Verden goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Hij is na zijn goedkeuring naar de toenmalige Duitse Demokratische Republik (Oost-Duitsland) verkocht en is daar door vrijwel alle stamboeken geaccepteerd voor de fokkerij. Hij is tot 1983 actief geweest in de fokkerij.

Van Duell II zijn 199 nakomelingen geregistreerd.

Negen dochters van Duell II zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Pompadour DDR, 1964, vos, MV. Alarm Hann, is de moeder van de hengst Drusan Berl-Brand (1969, V. Drusus Trak), die is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek;

Sindy I Berl-Brand, 1964, vos, MV. Salm Berl-Brand, is de moeder van de hengst Bravo Berl-Brand (1970, V. Brack Berl-Brand), die is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek;

Dulai Meckl, 1970, schimmel, MV. Doboj Hann, is de moeder van de hengst Gisbert Meckl (1979, V. Gladiator Trak), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse- en het Berlijn-Brandenburgse stamboek;

Rederei Brand elite, 1970, vos, MV. Fibrin II Meckl, is de moeder van de hengst Aduktor Brand (1977, V. Adept Hann), die is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek;

Udetta Berl-Brand, 1970, donkere vos, MV. Minnesänger Westf, is de moeder van de hengst Servat DDR (1984, V. Sekurit Meckl), die is goedgekeurd door het Brandenburgse stamboek;

Depeche Meckl, 1977, bruin, MV. Tannenhaher xx, is de moeder van de hengst Ansgard Meckl (1981, V. Adriano Berl-Brand), die is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse- en het Saksen-Anhalt stamboek;

Dubella I Meckl, 1977, MV. Mahagoni xx, is de moeder van de hengst Amadeus CZEWB (1981, V. Adriano Berl-Brand), die is goedgekeurd door het Tsjechische stamboek;

Ducinda Hann, 1980, bruin, MV. Vargas xx, is de moeder van de hengst Adriano I CZEWB (1984, V. Adriano Berl-Brand), die is goedgekeurd door het Tsjechische stamboek en

Dunja DDR, bruin, MV. Feierabend Hann, is de moeder van de hengst Löwenmut DDR (1982, V. Leopard Berl-Brand), die is goedgekeurd door het Tsjechische stamboek.

Twaalf zonen van Duell II zijn goedgekeurd voor de fokkerij:
Dualist Berl-Brand (1964), Duktus Berl-Brand (1964), Derby Meckl (1965), Dux Berl-Brand (1965), Direx Berl-Brand (1966), Duran Berl-Brand (1968), Duden Berl-Brand (1969), Donez DDR (1972), Dugeno SA (1973), Douglas Meckl (1975), Dularus Meckl (1980) en Duramus II DDR (1981).

De hengst Dux Berl-Brand (MV. Abendgold II Hann) is in het najaar van 1967 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek. Hij is van 1968 tot en met 1970 actief geweest in de fokkerij. Van hem zijn tien nakomelingen geregistreerd.

De hengst Donez DDR (MV. Julier Hann) is in 1974 goedgekeurd door het DRR- stamboek. Hij is alleen in 1975 actief geweest in de fokkerij. Van hem zijn twee nakomelingen geregistreerd.

De overige goedgekeurde zonen worden verderop in de tekst in afzonderlijke hoofdstukken besproken.

Van de nakomelingen van Duell II zijn er 43 die in wedstrijden prijzen hebben gewonnen. Zij hebben samen € 46.757 gewonnen.

 

 

 

18.1.  Dualist Brand DE 305050251164

 

Dualist Brand (V. Duell II Hann) is een vos hengst die in 1964 is geboren.
De moeder van Dualist is de vos merrie Elida Berl-Brand (1959, V. Eberswalde Hann)  en tweede moeder is de bruin Ellipse Berl-Brand (1952, V. Neumond Trak).

Gerekend over acht generaties heeft Dualist een afstamming met 75,0 % Hannoveraans bloed en 13,3 % Trakehner bloed.

Dualist is in het najaar van 1966 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek. Hij is van 1967 tot en met 1977 actief geweest in de fokkerij.
Van hem zijn 42 nakomelingen geregistreerd, waarvan er acht actief zijn geweest in wedstrijden. Vijf van hen hebben in wedstrijden prijzen gewonnen en samen hebben die € 1.547 gewonnen.

 

 

 

18.2.  Duktus Berl-Brand DE 305050251064

 

Duktus Berl-Brand (V. Duell II Hann) is een donkere vos met een stokmaat van 164 cm. Hij is op 17 april 1964 geboren.
De moeder van Duktus is de vos merrie Florette Berl-Brand (1959, V. Eberswalde Hann) en tweede moeder is de vos Flora Berl-Brand (1951, V. Neumond Trak).

Gerekend over acht generaties heeft Duktus een afstamming met 73,4 % Hannoveraans bloed en 10,9 % Trakehner bloed.

Duktus is in 1966 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek. Hij is van 1967 tot en met 1984 door het Brandenburgse  Haupt- en Landgestüt [in Neustadt/Dosse beschikbaar gesteld voor de fokkerij.

Van Duktus zijn 188 nakomelingen geregistreerd, waaronder 111 ingeschreven fokmerries (33 staatspremiemerries, 67 hoofdstamboekmerries en 11 stamboekmerries).

Dertien dochters van Duktus zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden en elf zonen van hem zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

Vierenveertig nakomelingen van Duktus zijn in Duitsland geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 21 prijzen gewonnen in wedstrijden. Samen hebben die een winsom van € 31.755.

Voor uitgebreide informatie over de fokkerij- en sportprestaties van Duktus en zijn nakomelingen wordt verwezen naar de pagina Duktus Berl-Brand op deze website www.stempelhengsten.eu.

 

 

 

18.3.  Derby Meckl DE 305050326365

 

Derby Meckl (V, Duell II Hann) is een bruine hengst die op 9 maart 1965 is geboren.
Zijn moeder is de donkerbruine merrie Assuana Meckl (1958, V. Assuan II Meckl).
Tweede moeder is de donkerbruine Fliegengift Meckl (1948, V. Fliegerpreis Hann). Zij is ook de moeder van de hengst Amon Meckl (1965, V. Amphytrion Trak), die is goedgekeurd door de Mecklenburgse- en Trakehner stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Derby een afstamming met 80,5 % Hannoveraans bloed.

Derby is in het najaar van 1967 goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek. Hij is van 1968 tot en met 1980 actief geweest in de fokkerij.
Van hem zijn 57 nakomelingen geregistreerd.

Twee dochters van Derby zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Derbette Meckl staatspremiemerrie, 1969, MV. Fluβ I Meckl. Is de moeder van de hengst Jura Meckl (1974, V. Jupiter I SA), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek en

Derbylli H Meckl,
1973, MV. Antares Meckl, is de moeder van de hengst Iltis Berl-Brand (1980, V. Impuls Meckl), die is goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse- en het Saksische stamboek.

De Duitse Hippische Sportbond heeft acht nakomelingen van Derby geregistreerd als wedstrijdpaard. Twee van hen hebben in wedstrijdverband prijzen gewonnen. Samen hebben zij een winsom van € 41.

 

 

 

18.4.  Direx Berl-Brand DE 305050327566

 

Direx Berl-Brand (V. Duell II Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 167 cm. Hij is op 15 maart 1966 geboren en is gefokt door Horst Hegermann.
Zijn moeder is de vos merrie Giessen von Quitzow Berl-Brand (1951, V. Eisener Kerl Trak) en tweede moeder is Täubchen von Groβ Breese Berl-Brand (1940, V. Nordmann Berl-Brand).

Gerekend over acht generaties heeft Direx een afstamming met 55,5 % Hannoveraans bloed, 19,5 % Trakehner bloed en 9,4 % Engels volbloed.

Direx is in het najaar van 1968 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek. Hij is van 1969 tot en met 1988 actief geweest in de fokkerij.

Van Direx zijn 237 nakomelingen geregistreerd.

Elf dochters van Direx zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden en twintig zonen van Direx zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

In Duitsland zijn 100 nakomelingen van Direx geregistreerd als wedstrijdpaard. Van hebben 67 nakomelingen successen behaald in wedstrijden. Samen hebben zij een winsom van € 54.357.

Voor uitgebreide informatie over de fokkerijprestaties van Direx en zijn nakomelingen wordt verwezen naar de pagina Direx Berl-Brand op deze website www.stempelhengsten.eu.

 

 

 

18.5.  Duran Berl-Brand DE 305050255864

 

Duran Berl-Brand (V. Duell II Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 167 cm. Hij is geboren op 13 april 1968 en is gefokt door het Brandenburgse Hoofd- en Landgestüt in Neustadt/Dosse.
De moeder van Duran is de merrie Tosca Berl-Brand (1963, V. Doboj Hann). Zij is ook de moeder van de hengsten Dualis Berl-Brand ( 1971, V. Duktus Berl-Brand), Alexis I DDR (1981, V. Alexander SA) en zijn broer Alexis II Berl-Brand (1982).
Dualis is goedgekeurd door het Mecklenburgse- en het Hongaarse stamboek, Alexis I door het DDR-stamboek en Alexis II door het Saksen-Anhalt stamboek.
Tweede moeder van Duran is Lieblingsfrau Berl-Brand (1955, V. Fibrin I Berl-Brand). Zij is ook de moeder van de hengst Dozent SA (1962, V. Doboj Hann), die is goedgekeurd door het Saksen-Anhalt stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Duran een afstamming met 78,1 % Hannoveraans bloed.

Duran is in 1966 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek. Hij is van 1967 tot en met 1986 beschikbaar geweest voor de fokkerij. Van hem zijn 166 nakomelingen geregistreerd.

Van de zonen van Duran zijn Direcus Sathu (1975), Best WLKP (1987) en Hardy WLKP (1987) goedgekeurd voor de fokkerij.

Direcus en Hardy worden verderop in de tekst in afzonderlijke hoofdstukken besproken.

Best (MV. Ares xx) is goedgekeurd door het Wielkopolska stamboek. Van hem zijn in de jaren 1992 – 2000 acht nakomelingen geregistreerd.

Van de nakomelingen van Duran zijn er 45 vastgelegd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 26 in wedstrijdverband prijzen gewonnen. Zij hebben samen een winsom van € 12.028.

 

 

 

18.5.1.  Direcus Sathu 305050136375

 

Direcus Sathu (V. Duran Berl-Brand) is een donkere vos hengst die in 1975 in voormalig Oost-Duitsland is geboren.
Zijn moeder is de vos merrie Direktorin Meckl (1966, V. Dirk xx) en tweede moeder is de donkerbruine Asfarbe Meckl (1954, V. As Meckl).

Gerekend over acht generaties heeft Direcus een afstamming met 57,8 % Hannoveraans bloed en 25,0 % Engels volbloed.

Direcus is in 1976 goedgekeurd door het Mecklenburgse- en het Saksen-Thüringse stamboek. Hij is van 1977 tot en met 1993 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van hem zijn 144 nakomelingen geregistreerd.

Drie dochters van Direcus zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Dividende Meckl, 1984, donkerbruin, MV. Jupiter II SA, is de moeder van de hengst Angorat Meckl (1990, V. Adriano Berl-Brand), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek;

Montana Rhein, 1986, vos, MV. Modus xx, is de moeder van de hengst Montgomery H Rhein (1994, V. Mephistopheles Rhein), die is goedgekeurd door het Rijnlandse- en het Westfaalse stamboek en

Dynastie SA, 1992, vos, MV. Feuertanz I Berl-Brand, is de moeder van de hengst Caramio DSP (2003, V. Cardenio Holst), die is goedgekeurd door het Duitse Sportpaarden stamboek

Van de nakomelingen van Direcus zijn er 93 vastgelegd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er  53 succes behaald in wedstrijden. Zij hebben samen een winsom van € 45.579.

 

 

 

18.5.2.  Hardy WLKP 1247

 

Hardy WLKP (V. Duran Berl-Brand) is een donkerbruine hengst die op 21 februari 1987 is geboren.
Zijn moeder is de donkerbruine merrie Helka WLKP (1967, V. Kirgiz Trak) en tweede moeder is de vos Helga WLKP (1961, V. Eufrat xx).

Gerekend over acht generaties heeft Hardy een afstamming met  44,5 % Hannoveraans bloed, 22,7 % Trakehner bloed en 15,6 % Engels volbloed.

Hardy is in augustus 1990 goedgekeurd door het Wielkopolska stamboek en het Poolse Sportpaarden stamboek.

Hij is van 1992 tot en met 2000 beschikbaar geweest voor de fokkerij. Van hem zijn 21 nakomelingen geregistreerd door het Wielkopolska stamboek en dertien door het Poolse Sportpaarden stamboek.

 

 

18.6.  Duden Berl-Brand DE 305050257069

 

Duden Berl-Brand (V. Duell II Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 164 cm. Hij is op 1 maart 1969 geboren en is gefokt door het Brandenburgse Haupt- en Landgestut in Neustadt/Dosse.
De moeder van Duden is de vos merrie Palme Berl-Brand (1957, V. Alarm Hann). Zij is ook de moeder van Drupal DDR (1970, V. Drusus Trak) en tweede moeder van Drusan Berl- Brand (1969, V. Drusus Trak).
Drupal is goedgekeurd door het DDR-stamboek en Drusan door het Berlijn-Brandenburgse stamboek.
Tweede moeder is de bruine Palette Berl-Brand (1951, V. Fernab Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Sturmvogel Berl-Brand (1972, V. Sturmwind Trak), die is goedgekeurd door het Saksische stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Duden een afstamming met 82,8 % Hannoveraans bloed.

Duden is in 1971 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek en is van 1972 tot en met 1984 beschikbaar geweest voor de fokkerij.

Van hem zijn 112 nakomelingen geregistreerd.

Dochter Duftela Berl-Brand, 1974, schimmel, MV. Minnesänger Westf, is de moeder van de hengst Sandsturm Berl-Brand (1985, V. Saffian Trak), die is goedgekeurd door het Saksische stamboek.

De zonen Durit DDR (1973) en Dubel Berl-Brand (1976) zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

De hengst Durit DDR (MV. Tower Trak) is goedgekeurd door het DDR-stamboek  en is van 1976 tot en met 1979 beschikbaar geweest voor de fokkerij. Van hem zijn veertien veulens geregistreerd.

De hengst Dubel Berl-Brand wordt verderop in de tekst in een afzonderlijk hoofdstuk besproken.

Van Duden zijn 47 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard. Daarvan hebben 23 nakomelingen prijzen gewonnen in wedstrijden en zij hebben samen een winsom van € 7.201.

 

 

18.6.1.  Dubel Berl-Brand DE 305050265476

 

Dubel Berl-Brand (V. Duden Berl-Brand) is een bruine hengst die in 1976 in voormalig Oost-Duitsland is geboren.
De moeder van Dubel is de merrie Arendburg DDR (1967, V. Brack Berl-Brand) en tweede moeder is de bruine staatspremiemerrie Abendfeier Berl-Brand (1961, V. Feierabend Hann).
Abendweier is ook de tweede moeder van de hengst Löwenmut DDR (1982, V. Leopard Berl-Brand), die is goedgekeurd door het Tsjechische stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Dubel een afstamming met 77,3 % Hannoveraans bloed en 12,5 % Engels volblord.

Dubel is in 1979 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek. Hij is van 1980 tot en met 1991 beschikbaar geweest voor de fokkerij.

Dochter Dunika DDR, 1986, vos, MV. Drusan Berl-Brand, is de moeder van de hengst Der Donnerhall Oldbg (1994, V. Donnerhall Oldbg), die is goedgekeurd door het Oldenburgse stamboek.

Van Dubel zijn 99 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 71 zijn vastgelegd als wedstrijdpaard. Van de nakomelingen zijn er 31 succesvol geweest in wedstrijden en zij hebben samen € 19.033 gewonnen.

 

 

 

18.7. Dugeno SA DE 305050261973

 

Dugeno SA (V. Duell II Hann) is een vos hengst die in 1973 in het voormalige Oost-Duitsland is geboren.
De moeder van Dugeno is de bruine merrie Silvino Meckl (1967, V. Senner Hann) en tweede moeder is de vos staatspremiemerrie  Astrainsel Meckl (1955, V. Astrason Hann). Astrainsel is ook de moeder van de hengst Grusinier Meckl (1958, V. Gruβ Hann), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Dugeno een afstamming met 86,7 % Hannoveraans bloed.

Dugeno is in 1975 goedgekeurd door het Berlijn-Brandenburgse stamboek. Hij is van 1976 tot en met 1983 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van hem zijn 36 nakomelingen geregistreerd.

Dochter Divia SA, 1977, bruin, V. Ataman SA, is de moeder van de hengst Donarus SA (1988, V. Darss xx), die is goedgekeurd door het Saksen-Anhalt stamboek.

Vijftien nakomelingen van Dugeno zijn geregistreerd als wedstrijdpaard, waarvan er elf prijzen hebben gewonnen in wedstrijden. Samen hebben die een winsom van € 7.167.

 

 

 

18.8. Douglas Meckl DE 305050342479

 

Douglas Meckl (V. Duell II Hann) is een vos hengst die in 1979 in het voormalige Oost-Duitsland is geboren.
De moeder van Douglas is de merrie Manda Meckl (1974, V. Monsun x). Zij is ook de moeder van de hengst Fiasco Meckl (1990, V. Falke SA), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek.
Tweede moeder is de vos Selma (1969, V. Semper Hann). Zij is ook de moeder van de hengst Monar Meckl (1977, V. Monsun xx), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Douglas een afstamming met 64,1 % Hannoveraans bloed en 25,8 % Engels- en Arabisch volbloed.

Douglas is in september 1982 in Neustadt/Dosse is goedgekeurd door het Saksen-Anhalt stamboek.

Douglas is van 1982 tot en met 1987 actief geweest in de fokkerij.
Van hem zijn 27 nakomelingen geregistreerd, waarvan er negentien zijn vastgelegd als wedstrijdpaard. Veertien nakomelingen hebben prijzen behaald in wedstrijden en samen hebben die € 13.746 gewonnen.

 

 

 

18.9.  Dularus Meckl DE 305050343280

 

Dularus Meckl (V. Duell II Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 171 cm. Hij is in 1980 geboren en is gefokt door stoeterij Ganschow GbR in Güstrow, dat circa 30 km ten zuiden van Rostock in Mecklenburg-Voorpommeren ligt.
De moeder van Dularus is de merrie Wiletta I Meckl (1972, V. Winton xx) en tweede moeder is de donkerbruine Froletta Meckl (1967, V. Fluor Meckl).

Gerekend over acht generaties heeft Dularus een afstamming met 59,4 % Hannoveraans bloed en 25,8 % Engels volbloed.

Dularus is in september 1983 goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek. Ook het Brandenburg-Anhalt stamboek heeft Dularus geaccepteerd voor de fokkerij.
Hij is van 1984 tot en met 1993 beschikbaar geweest voor de fokkerij.

Van Dularus zijn 65 nakomelingen geregistreerd, waaronder negentien dochters die als fokmerries zijn ingeschreven in een Duits stamboek.

Dochter Dusty, 1989, vos, MV. Mistral II Meckl, is de moeder van de hengst Goldoni Meckl (2000, V. Gloriosus Oldbg), die is goedgekeurd door het Mecklenburgse stamboek.

Van de nakomelingen van Dularus zijn er 39 vastgelegd als wedstrijdpaard. Achttien van hem hebben successen geboekt in wedstrijdverband. Zij hebben samen een winsom van € 9.686.

 

 

 

18.10. Duramus II DDR DE 304046675481

 

Duramus II DDR (V. Duell II Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 164 cm. Hij is op 19 april 1981 geboren en is gefokt door de Mecklenburgse staatsstoeterij in Redefin, dat 45 km ten zuidwesten van Schwerin in Mecklenburg-Voorpommeren ligt.
De moeder van Duramus II is de vos merrie Gudula Meckl (1967, V. Gründer II Meckl) en tweede moeder is de vos Feldwartin Meckl (1956, V. Feldhahn Meckl).

Gerekend over acht generaties heeft Duramus II een afstamming met 75,8 % Hannoveraans bloed.

Duramus II is goedgekeurd door het Tsjechische stamboek en is van 1985 tot en met 1997 actief geweest in de Tsjechische fokkerij.
De Sporthorse database meldt 34 nakomelingen van Duramus II.

 

 

 

19.   Duden II Hann DE 331310405560

 

Duden II Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 158 cm. Hij is op 7 mei 1960 geboren en is gefokt door Hans Hadeler uit Esch, dat bij Stade in het noorden van Nedersaksen ligt.

Duden II is een broer van de hengst Duden I Hann (1959, zie hfdst. 17).
De moeder van beide broers is de donkerbruine staatspremiemerrie Löwenart Hann (1954, V. Der Löwe xx). Zij is ook de tweede moeder van de door het Zweedse stamboek goedgekeurde hengst Duell SWB (1972, V. Cordon Bleu SWB).
Tweede moeder van de Duden-broers is de vos Allgabi Hann (1947, V. Allerhand Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Duden I een afstamming met  62,5 % Hannoveraans bloed en 31.3 % Engels volbloed.

Duden II is in november 1962 in Verden goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Ook de stamboeken van Rijnland, Rijnland-Palts-Saar, Mecklenburg en Baden-Württemberg hebben Duden II geaccepteerd voor de fokkerij.

Hij heeft in 1963 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen, dat hij als winnaar van veertien deelnemende hengsten heeft afgesloten.

Duden II is van 1964 tot en met 1990 beschikbaar geweest voor de fokkerij.

Van Duden II zijn 320 nakomelingen geregistreerd.

Zes dochters van Duden II zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Dorle Hann staatspremiemerrie, 1965, vos, MV. Wirbel II Hann, is de moeder van de hengst Argentinus Hann (1980, V. Argentan I Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse-, Oldenburgse-, Rijnlandse-, Italiaanse-, SBS- en Selle Français  stamboek;

Dulderform Hann, 1965, donkerbruin, MV. Gmunden Hann, is de moeder van de hengst Nurprimus Hann (1972, V. Pinturischio xx), die is goedgekeurd door het KWPN;

Dunenmöwe Hann, 2005, vos, MV. Gmunden Hann, is de moeder van de hengst Atheist Hann (1972, V. Argentan I Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Dulderfrau Hann, 1968, vos, MV. Domfalk Hann, is de moeder van de hengst Wendel Hann (1977, V. Wendelstein Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Hessische stamboek;

Dujanna Hann, 1969, bruin, MV. Gmunden Hann, is de moeder van de hengst Jaccar Hann (1980. V. Jet Stream xx), die is goedgekeurd door het Oostenrijkse stamboek en

Donata Hann staatspremiemerrie, 1972, zwart, MV. Duft I Hann, is de moeder van de hengst Balou Hann (1965, V. Bolerio Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Hessische stamboek.

Vijf zonen van Duden II zijn goedgekeurd voor de fokkerij:
Darwin Hann (1965), Delos Hann (1965), Diomed Hann (1965), Düker Hann (1967) en Dukat Hann (1968).

Van de nakomeling van Duden II zijn er 197 vastgelegd als wedstrijdpaard. Van hen hebben er 124 successen geboekt in wedstrijden en samen hebben die een winsom van € 131.930.

De meest succesvolle nakomeling is
Dianoc Hann, hengst, 1975, MV. Hessenstein Trak, fokker Albert Thieβe.
De hengst is uitgebracht door Mario Piasecki (GER) en 65 keer geplaatst in 1.40 m- springwedstrijden.

 

 

 

19.1.  Darwin Hann DE 331310412765

 

Darwin Hann (V. Duden II Hann) is een bruine hengst met een stokmaat van 165 cm. Hij is in 1965 geboren en is gefokt door Hans – Martin Otten – Willers uit Kutenholz, dat 20 km ten zuidwesten van Stade in het noorden van Nedersaksen ligt.
De moeder van Darwin is de bruine merrie Dogma Hann (1958. V. Domfalk Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengsten Wendel Hann (1977, V. Wendelstein Hann) en Grand Lowe Hann (1981, V.  Grande Hann). Wendel is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Hessische stamboek en Grand Löwe is goedgekeurd door het BWP.
Tweede moeder van Darwin is de bruine staatspremiemerrie Frankennorde Hann (1950, V. Franke Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Darwin een afstamming met 73,4 % Hannoveraans bloed en 15,6 % Engels- en Arabisch volbloed.

Darwin is in 1967 in Hunnesrück goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Hij is van 1969 tot en met 1986 door het Landgestüt Celle beschikbaar gesteld voor de fokkerij, waarbij hij in 1980 verhuurd is geweest naar Finland.

Van Darwin zijn 221 nakomelingen geregistreerd, waaronder 43 dochters die als fokmerrie zijn ingeschreven in een Duits stamboek. Zes merries hebben het predicaat staatspremiemerrie ontvangen.

Drie dochters van Darwin zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Datura Hann, 1970, bruin, MV. Markant Hann, is de moeder van de hengst Artos AWÖ (1979, V. Argentan I Hann), die is goedgekeurd door het Oostenrijkse stamboek;

Demut Hann staatspremiemerrie, 1972, bruin, MV. Almhügel III Hann, is de moeder van de hengst Sir Hann (1979, V. Sendbote Hann), die is goedgekeurd door het Oldenburgse stamboek en

Dabora Hann, 1978, bruin, MV. Frustra II Hann, is de moeder van de hengst Blue Bajou Rhein (1985, V. Bariton Westf), die is goedgekeurd door het Rijnlandse stamboek.

De zonen Dativ Hann (1973) en Don Giovanni SCSL zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

De hengst Dativ wordt verderop in de tekst in een afzonderlijk hoofdstuk besproken,

De hengst Don Giovanni is goedgekeurd door het Luxemburgse stamboek. De Horsetelex database noemt één nakomeling van hem.

Van Darwin zijn 156 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard. Van hen hebben er 105 prijzen gewonnen in wedstrijden. Samen hebben zij een winsom van € 105.253.

De meest succesvolle nakomeling van Darwin is
Don Perignon Hann, ruin, 1979, vos, MV. Anatol xx, fokker Heinz Siering.
De ruin is in 1992 door Julia Voigtländer (GER) in internationale Grand Prix dressuurwedstrijden uitgebracht. In de jaren 1991 – 1993 is de combinatie ruim 20 keer geplaatst in nationale Grand Prix wedstrijden in Duitsland.

 

 

 

19.1.1.  Dativ Hann DE 331311700173

 

Dativ Hann (V. Darwin Hann) is een bruine hengst die in 1973 is geboren. Hij is gefokt door de heer Burchard Bade, destijds Landesstallmeister van het Landgestüt Celle.
De hengst Duellant komt zowel aan vaders- als aan moederskant voor in de afstamming van Dativ en draagt voor 25 % bij aan de erfelijke aanleg van Dativ.

De moeder van Dativ is de donkerbruine merrie Hansakrone Hann (1963, V. Hassan ox) en tweede moeder is de bruine staatspremiemerrie Diana Hann (1956, V. Duellant Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dativ een afstamming met 67,2 % Hannoveraans bloed en 31,3 % Engels- en Arabisch volbloed.

Dativ is in 1975 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en is van 1977 tot en met 1993 actief geweest in de fokkerij, waarbij hij in de jaren 1979 – 1987 in verband met deelname aan de sport nauwelijks beschikbaar is geweest voor de fokkerij.

Van Dativ zijn 37 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 35 zijn vastgelegd als wedstrijdpaard. Van de wedstrijdpaarden hebben er 22 successen behaald in wedstrijden. Zij hebben samen € 18.084 gewonnen.

Dativ is door dr. Karen Betz (GER) tot op Intermediair I -niveau uitgebracht in dressuurwedstrijden.

 

 

 

19.2.  Delos Hann DE 341410174265

 

Delos Hann (V. Duden II Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 164 cm.
Hij is in 1965 geboren en is gefokt door Hans Hadeler uit Esch, dat bij Stade in het noorden van Nedersaksen ligt.
De moeder van Delos is de vos staatspremiemerrie Domänenfee Hann (1957, V. Domänenrat II Hann) en tweede moeder is de vos Dollarfehde Hann (1951, V. Dollart Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Delos een afstamming met 78,9 % Hannoveraans bloed.

Delos is in 1967 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. Hij is van 1968 tot en met 1974 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van hem zijn 113 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 89 zijn vastgelegd als wedstrijdpaard.
Van de wedstrijdpaarden zijn er 47 die prijzen hebben gewonnen in wedstrijden en zij hebben samen €  32.386 gewonnen.

 

 

 

19.3.   Diomed Hann DE 331310412965

 

Diomed Hann (V. Duden II Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 161 cm. Hij is in 1965 geboren en is gefokt door H. Feindt uit Mittelnkirchen, dat vijftien km ten zuidoosten van Stade in het noorden van Nedersaksen ligt.
In het najaar van 1967 is Diomed goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en heeft in 1968 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen.
Over zijn prestaties in het onderzoek is gerapporteerd dat de stap bevredigend is en de draf en galop goed zijn. Diomed heeft een opgewekt temperament en een onvermoeibaar lichaam. Hij heeft een goede aanleg om te springen en heeft een ruiter met veel gevoel nodig. Diomed is een veelzijdig rijpaard.

Diomed is van 1969 tot en met 1977 door het Landgestut Celle beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Daarbij heeft hij in de jaren 1969 – 1971 op een dekstation in Hechthausen gestaan; in de jaren 1972 en 1973 op een station in Großenwörden. In 1974 en 1975 is hij door het Landgestüt als reserve, c.q. invaller gebruikt en in 1976 en 1977 heeft hij gedekt in Drakenburg.

Van Diomed zijn 49 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 28 zijn vastgelegd als wedstrijdpaard. Zeventien nakomelingen zijn succesvol geweest in wedstrijden en die hebben samen een winsom van € 10.540.

 

 

 

19.4.  Düker Hann DE 331310416367

 

Düker Hann (V. Duden II Hann) is een bruine hengst met een stokmaat van 167 cm. Hij is in 1967 geboren en is gefokt door Diedrich Hoeft uit Schwinge, dat circa 20 km ten zuidwesten van Stade in het noorden van Nedersaksen ligt.
De moeder van Düker is de bruine merrie Grundpalme Hann (1959, V. Gmunden Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengsten Nurprimus Hann (1972, V. Pinturischio xx) en Jaccar Hann (1980, V, Jet Stream xx). Nurprimus is goedgekeurd door het KWPN en Jaccar door het Oostenrijkse stamboek.
Tweede moeder van Düker is de bruine Friesenhexe Hann (1945, V. Friesenkönig Hann). Zij is ook de moeder van de hengsten Gruβ (1952, V. Gmunden Hann) en zijn broer Gurt Hann (1953). Gruβ is goedgekeurd door het Mecklenburgse- en het Hongaarse stamboek en Gurt is goedgekeurd door het Rijnlandse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Düker een afstamming met 71,1 % Hannoveraans bloed en 16,4 % Engels volbloed.

Düker is in het najaar van 1969 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Hij heeft in 1970 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen. Over zijn prestaties tijdens dat onderzoek is gerapporteerd dat hij een zeer goede stap, draf en galop en een betrouwbaar temperament heeft. Düker heeft een voldoende veerkrachtig gestel en de rijdbaarheid en springaanleg is goed.
Hij is een zeer veelzijdig rijpaard.

Düker is van 1971 tot 1980 door het Landgestüt Celle beschikbaar gesteld voor de fokkerij. In 1980 is Düker verkocht en daarna nog enkele jaren als “Privathengst” voor de fokkerij beschikbaar geweest.

Van Düker zijn 120 nakomelingen geregistreerd, waaronder 31 dochters die als fokmerrie zijn ingeschreven in een Duits stamboek. Vier fokmerries hebben het predicaat staatspremiemerrie ontvangen.

Twee dochters zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Dörte Hann, 1972, vos, MV. Absatz Hann, is de moeder van de hengst Rickmer Hann (1989, V. Ritual Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Oldenburgse stamboek en

Doreen Hann staatspremiemerrie, 1974, bruin, MV. Mongole Hann, is de moeder van de hengst Distelfink Hann (1978, V. Diskus Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Nieuw Zeelandse stamboek.

Van Dücker zijn 89 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard, waarvan er 60 succesvol zijn geweest in wedstrijden. Zij hebben samen een winsom van € 42.218.

 

 

 


19.5.  Dukat Hann DE 343430017568

 

Dukat Hann (V. Duden II Hann) is een vos hengst die in 1968 in Duitsland is geboren.
Zijn moeder is de vos merrie Dohlenfee Hann staatspremiemerrie (1960, V. Domfalk Hann). Zij is ook de moeder van de hengst Duell Hann (1964, V. Duellant Hann, zie hfdst.  25.) en ze is de tweede moeder van de hengst Lord Hann (1970, V. Lugano II Hann).
Duell is goedgekeurd door het Beierse stamboek en Lord door het Rijnlandse- en het Westfaalse stamboek.
Tweede moeder van Dukat is de vos Gotenfabel Hann (1949, V. Gmunden Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dukat een afstamming met 72.7 % Hannoveraans bloed.

Dukat is in 1970 goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Rijnlandse stamboek.
Van 1976 tot en met 1994 is hij actief geweest in de Oostenrijkse fokkerij.

In Duitsland zijn 55 nakomelingen van Dukat geregistreerd, waarvan er 36 zijn vastgelegd als wedstrijdpaard. Negentien nakomelingen hebben in wedstrijden prijzen gewonnen en samen hebben die een winsom van € 20.191.

Over de fokkerijresultaten van Dukat in Oostenrijk is niet veel bekend.
De Horsetelex database meldt drie nakomelingen, waaronder de door het Oostenrijkse stamboek goedgekeurde zoon Duktus AWÖ (1977), waar enkele nakomelingen van bekend zijn.

 

 

 

20.   Durchlaucht Westf DE 341410163000

 

Durchlaucht Westf (V. Duellant Hann) is een donkerbruine hengst met een stokmaat van 164 cm. Hij is op 25 april 1961 geboren en is gefokt door Klaus Schmold.
De moeder van Durchlaucht is de schimmel staatspremiemerrie Formdolde Hann (1945, V. Folgsam Hann) en tweede moeder is de vos staatspremiemerrie Allrida Hann (1940, V. Allerhand Hann).
Allrida is ook de moeder van de hengst Eben Hann (1948, V. Abendfrieden Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Durchlaucht een afstamming met 79,7 % Hannoveraans bloed en 10,2 % Engels- en Arabisch volbloed.

Durchlaucht is in november 1963 in Verden goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en is later ook goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. In 1964 heeft hij in Warendorf deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek.
Vervolgens is hij van 1964 tot en met 1977 door het Noordrijn-Westfaalse Landgestüt in Warendorf beschikbaar gesteld voor de fokkerij.

Van Durchlaucht zijn 260 nakomelingen geregistreerd.

De zonen Dante Westf (1965) en Dekor Rhein (1965) zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

Drie dochters van Durchlaucht zijn moeder geworden van een goedgekeurde hengst:

Dunja Westf, 1965, MV. Sinus xx, is de moeder van de hengsten Bendin Westf (1971, V. Ben Shirin xx) en Feuerball Westf (1977, V. Feuerschein I Westf). Bendin is goedgekeurd door het Beierse stamboek en Feuerball door het Baden-Württembergse- en het Westfaalse stamboek;

Dina Westf staatspremiemerrie, 1966, bruin, MV. Fernando Hann, is de moeder van de hengsten Frühlingsklang Westf (1970, V. Frühlingsduft I Westf) en Angelino Westf (1985, V. Apart Westf). Frühlingsklang is goedgekeurd door het Rijnlandse stamboek en Angelino door het Westfaalse stamboek en

Duena Westf, 1970, bruin, MV. Flietner Westf, is de moeder van de hengst Grand Marnier Westf (1978, V. Gottlob Westf), die is goedgekeurd door het Rijnlandse stamboek.

Van Durchlaucht zijn 172 nakomelingen als wedstrijdpaard geregistreerd, waarvan er 88 succesvol zijn geweest in wedstrijden. Zij hebben samen € 64.766 gewonnen.

 

 

 

20.1.  Dante Westf DE 341410173165

 

Dante Westf (V. Durchlaucht Westf) is een bruine hengst met een stokmaat van 167 cm. Hij is in 1965 geboren en is gefokt door Josef Gerdemann.
De moeder van Dante is de merrie Austria Westf (1955, V. Astrachan Westf) en tweede moeder is Jutta Westf (1948, V. Julmond Trak).

Gerekend over acht generaties heeft Dante een afstamming met 68,0 % Hannoveraans bloed en 16,4 % Trakehner bloed.

Dante is in 1967 goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. Hij is van 1968 tot en met 1976 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van hem zijn 126 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 86 zijn vastgelegd als wedstrijdpaard. Van de wedstrijdpaarden hebben er 42 successen behaald in wedstrijden. Samen hebben die € 31.382 gewonnen.

 

 

 

20.2. Dekor Westf DE 343439005165

 

Dekor Westf (V. Durchlaucht Westf) is een schimmel hengst met een stokmaat van 168 cm. Hij is in 1965 geboren en is volgens de Allbreedpedigree gefokt door Ingeborg Tönnesmann. Volgens de Sporthorse database is Dekor gefokt door Baron von Nagel.
De moeder van Dekor is de merrie Raute von Steinhausen Westf (1961, V. Radetszky Westf) en tweede moeder is Fernkarte Westf (1947, V. Fermor I Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dekor een afstamming met 50,0 % Hannoveraans bloed en 25,0 % Trakehner bloed ; 12,5 % van de afstamming is onbekend.

Dekor is in 1967 goedgekeurd door het Westfaalse- en het Rijnlandse stamboek. Hij is van 1968 tot en met 1971 in Duitsland beschikbaar geweest voor de fokkerij. Van hem zijn 79 nakomelingen geregistreerd.

Na zijn fokkerijcarrière in Duitsland is Dekor naar Noord-Amerika gegaan waar hij is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Amerikaanse Warmbloed stamboek.
Hij is tot omstreeks 1986 actief geweest in de Amerikaanse fokkerij.

Dochter Dynasty WF AWR (1983, MV. Viking Spirit xx) is de moeder van de hengst Avebury WF AWR (2001, V. Adamant AWR), die is goedgekeurd door het Amerikaanse Warmbloed stamboek.

In Duitsland zijn 53 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard. Van hen hebben er 31 prijzen behaald in wedstrijden en zij hebben samen een winsom van € 29.404.

 

 

 

21.  Derby Hann DE 331310410563

 

Derby Hann (V. Duellant Hann) is een schimmel hengst met een stokmaat van 158 cm. Hij is in 1963 geboren en is gefokt door Herwart von der Decken sr. uit Rutenstein, dat bij Freiburg/Elbe in het uiterste noorden van Nedersaksen ligt.

De moeder van Derby is de schimmel staatspremiemerrie Schatznorne Hann (1951, V. Shagya XXII 2 ox). Zij is ook de tweede moeder van de hengsten Antritt Hann (1969, V. Argus Hann), Wolfschatz Bavar (1977, V. King Gotthard Bavar) en Donar AAFE (V. Arhus Hann).
Antritt is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek, Wolfschatz door het Beierse stamboek en Donar door het Argentijnse stamboek.
Tweede moeder van Derby is de vos staatspremiemerrie Alstertochter Hann (1944, V. Allermeist Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Derby een afstamming met 50,6 % Hannoveraans bloed en 31,3 % Engels- en Arabisch volbloed.

Derby is in oktober 1965 in Verden goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.
Later hebben ook het Mecklenburgse- en het Rijnland-Palts-Saar stamboek Derby toegelaten tot hun fokkerij.

Derby heeft in 1966 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen. Over zijn prestaties tijdens het onderzoek is gerapporteerd dat de stap voldoende is, de draf goed en de galop zeer goed. Derby is attent en gevoelig en heeft een ruiter met veel gevoel nodig. Hij heeft een bovengemiddelde aanleg voor het springen en is een goed terrein- en springpaard.
Van de veertien deelnemende hengsten heeft Derby het onderzoek als twaalfde afgesloten.

Het Landgestüt Celle heeft Derby van 1967 tot en met 1975 voor de fokkerij beschikbaar gesteld op een dekstation in Badbergen, dat 20 km ten zuiden van Cloppenburg in Nedersaksen ligt.
Na het dekseizoen 1975 is Derby afgevoerd.

Van Derby zijn 230 nakomelingen geregistreerd, waaronder vier staatspremiemerries, 73 hoofdstamboekmerries en elf stamboekmerries.

De zonen Dingo Hann (1969) en Der Radetzky Hann (1975) zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

Vijf dochters zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Damenzier Hann, 1968, schimmel, MV. Frevler Hann, is de moeder van de hengst Picobello Hann (1962, V. Perser xx), die is goedgekeurd door het Westfaalse stamboek;

Dattel Hann staatspremiemerrie, 1968, schimmel, MV. Abhang I Hann, is de moeder van de hengsten Nimrod Hann (1977, V. Nomade Hann) en Luxor Hann (1980, V. Lungau Hann), die beide zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek;

Degengold Hann
, 1968, schimmel, MV. Ceylon Hann, is de moeder van de hengst Danton BWP (1980, V. Etretat SF), die is goedgekeurd door het BWP en het Italiaanse Sportpaarden stamboek;

Dakota Hann, 1969, schimmel. MV. Flügeladjutant Hann, is de moeder van de hengst Pik Senior Hann (1978, V. Pik Bube I Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en

Dagmar Hann, 1970, schimmel, MV. Frevler Hann, is de moeder van de hengst Inschah Hann (1974, V. Inschallah ox), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.

Van Derby zijn 157 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 93 successen behaald in wedstrijden. Zij hebben samen € 103.041 gewonnen.

 

 

 

21.1.  Dingo Hann DE331310065369

 

Dingo Hann (V. Derby Hann) is schimmel hengst met een stokmaat van 167 cm. Hij is in 1969 geboren en is gefokt door Otto Lübke.
De moeder van Dingo is de zwarte merrie Waldecke Hann (1966, V. Wrede Hann) en tweede moeder is de zwarte Schutzsonne Hann (1949, V. Schutzwart Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dingo een afstamming met 78,1 % Hannoveraans bloed en 16,4 % Engels- en Arabisch volbloed.

Dingo is in 1971 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en is in 1972 en 1973 actief geweest in de fokkerij. Van hem zijn 29 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 23 zijn vastgelegd als wedstrijdpaard.
Achttien nakomelingen hebben prijzen gewonnen in wedstrijden en zij hebben samen een winsom van € 16.009.

 

 

 

21.2.  Der Radetzky Hann DE 331318025575

 

Der Radetzky Hann (V. Derby Hann) is een schimmel hengst met een stokmaat van 167 cm. Hij is In 1975 geboren en is gefokt door Kurt Begemann.
De moeder van Der Radetzky is de bruine merrie Romanze Hann (1966, V. Radetzky Westf) en tweede moeder is de schimmel Katinka Holst (1959, V. Kadett Holst).

Gerekend over acht generaties heeft Der Radetzky een afstamming met 37,5 % Hannoveraans bloed, 33,6 % Engels- en Arabisch volbloed en 15,6 % Holsteins bloed.

Der Radetzky is in 1977 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Hij is van 1978 tot en met 1986 in Duitsland beschikbaar geweest voor de fokkerij. Daarna is hij verkocht naar de Verenigde Staten, waar hij in de jaren 1993 – 2000 nog enkele merries heeft gedekt.

In Duitsland zijn 91 nakomelingen van Der Radetzky geregistreerd, waarvan er 72 ook zijn geregistreerd als wedstrijdpaard. Van hem hebben 43 nakomelingen prijzen gewonnen is wedstrijden, Samen hebben zij € 34.753 gewonnen.

 

 

 

22. Dragoner Hann DE 331310410763

 

Dragoner Hann (V. Duellant Hann) is een bruine hengst met een stokmaat van 161 cm. Hij is in 1963 geboren en is gefokt door Magda Nagel uit Ritsch, dat ten noorden van Stade bij Drochtersen in het noorden van Nedersaksen ligt.
De moeder van Dragoner is de bruine staatspremiemerrie Chinagirl Hann (1956, V. Cyklon Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Florett Rhein (1973, V. Frohsinn Trak), die is goedgekeurd door het Rijnlandse stamboek.
Tweede moeder is de bruine staatspremiemerrie Angerherrin Hann (1950, V. Anfeinder Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dragoner een afstamming met 63,3 % Hannoveraans bloed, 20,3 % Trakehner bloed en 13,3 % Engels- en Arabisch volbloed.

Dragoner is in 1965 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en heeft in 1966 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen. Over zijn orestaties is gerapporteerd dat de stap, draf en galop goed zijn. Hij heeft een opgewekt maar gevoelig temperament en een ijzerhard gestel. De rijdbaarheid en de springaanleg zijn goed. Dragoner is een veelzijdig rijpaard.

Het Landgestüt Celle heeft Dragoner in de jaren 1967 – 1969 voor de fokkerij beschikbaar gesteld op een dekstation in Diek, dat circa vijftien km ten zuiden van Bremen in Nedersaksen ligt.
Na het dekseizoen 1969 is Dragoner afgevoerd.

Van Dragoner zijn 102 nakomelingen geregistreerd, waaronder één staatspremiemerrie en 31 hoofdstamboekmerries.
Van de nakomelingen zijn er 57 geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 35 prijzen hebben gewonnen in wedstrijden. Samen hebben die € 34.849 gewonnen.

 

 

 

23.  Eclatant Hann DE 331314406663 / 1344 Sgldt

 

Eclatant Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokpaard van 166 cm. Hij is op 19 april 1963 geboren en is gefokt door Claus Schmoldt, die aan de Hollerdeich in Wischhafen in het noorden van Nedersaksen woonde.
De moeder van Eclatant is de vos staatspremiemerrie Adlerfahne Hann (1951, V. Ableger II Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Einhard Hann (1964, V. Einglas Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.
Tweede moeder van Eclatant is de vos Flammenrune Hann (1945, V. Flamm Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Eclatant een afstamming met 79,6 % Hannoveraans bloed.

Eclatant is in 1965 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en is vervolgens door Cees Hoogendoorn uit De Bilt naar Nederland gehaald. Het toenmalige VLN-stamboek heeft Eclatant in 1966 op de hengstenkeuring in Utrecht goedgekeurd, voor de fokkerij.

Van 30 september tot 11 november 1968 heeft Eclatant in Emmeloord aan een verrichtingsonderzoek deelgenomen. Daarbij is hij gewaardeerd met een 7,5 voor de conditie, 8,01 voor de rijproef, 8 voor het vrij springen, 8 voor het springen onder de zadel, 7,2 voor de trekproef, 9 voor de terreinrit en een 9 voor de algemene indruk. In totaal heeft hij daarmee 163,13 punten behaald.

In Nederland is het Noord-Nederlands Warmbloed stamboek in 1966 in Sleen begonnen met een (negen weken durend) verrichtingsonderzoek van hengsten. In 1968 is ook het VLN (Vereniging tot Bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkerj in Nederland) met een meerdaags verrichtingsonderzoek begonnen in Emmeloord en Voorst. Het VLN gaf hengsteneigenaren daarbij ook de mogelijkheid om hun hengsten thuis te trainen en alleen aan een eindbeoordeling in één van de onderzoekcentra deel te nemen.
In 1968 hebben negentien rijpaardhengsten (8 NWP, 11 VLN, waarvan twee thuis getraind) aan het onderzoek deelgenomen.
Omdat in alle drie de onderzoekcentra met dezelfde jury werd gewerkt is een vergelijking tussen de hengsten tot op zekere hoogte mogelijk.
Van de negentien hengsten behaalde de thuis getrainde Ecrasiet Sgldt (V. Amor Holst) met 176,88 punten de hoogste score, gevolgd door Uniek NWP (V. Uppercut xx) met 171,94 punten. Eclatant behaalde de vijfde plaats.

In 1969 heeft het VLN de nakomelingen (veulens, enters en twenters) van Eclatant beoordeeld. Gerapporteerd is dat een goede collectie nakomelingen is getoond. De veulens hebben het gewenste model maar zouden soms wat meer adel kunnen vertonen. De bewegingen zijn goed en opmerkelijk correct.
De enters zijn goed ontwikkeld met een goede breedte en diepte. Enkele enters zouden harder beenwerk mogen hebben.
De groep twenters bestond uit louter eerste premie merries.

In 1972 heeft het toenmalige WPN (fusie van NWP en VLN) wegens zijn goede fokkerijprestatie het keurpredicaat toegekend aan Eclatant.

Eclatant is in 1984 overleden.
Van hem zijn 783 nakomelingen geregistreerd door VLN en (K)WPN.

De zonen Importeur KWPN (1967), Impuls KWPN (1968), Jaguar KWPN (1969) en Juwelier KWPN (1968) zijn goedgekeurd voor de fokkerij.
Importeur, Jaguar en Juwelier worden verderop in de tekst in afzonderlijke hoofdstukken besproken. Impuls is voor de fokkerij niet van belang geweest en wordt hieronder kort aangeduid.

De hengst Impuls KWPN (MV. Wachtmeester Sgldt) is een broer van de hengst Jaguar KWPN (zie hfdst. 23.2.) en is in 1970 als hengst van het veelzijdigheidstype voor één jaar goedgekeurd door het KWPN, waarbij is opgemerkt dat hij een goedsoortige maar nog wat beknopte hengst is met een sterke bovenbouw.
In het najaar van 1970 heeft hij in Emmeloord deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van negen weken. Daarbij is hij gewaardeerd met een negen voor de conditie, een 9,8 voor de dressuurproef, een acht voor het vrij springen, een acht voor het springen onder de zadel, een 8,9 voor de trekproef, een acht voor de terreinrit en een acht voor de algemene indruk. In totaal behaalde Impuls 171,10. punten en daarmee was hij de hoogst gewaardeerde hengst van de 32 hengsten die in 1970 een het Nederlandse verrichtingsonderzoek hebben deelgenomen.
De verrichtingsjury noemde Impuls een intelligente hengst met een levendig temperament, die met de gewenste rijpaardeigenschappen zeer goed presteert in al zijn verrichtingen.
In 1971 is hij opnieuw door het KWPN goedgekeurd met de opmerking dat Impuls een sterk paard is met beste verrichtingen. Hij zou typischer moeten zijn.
Van Impuls zijn geen veulens geregistreerd.

Acht dochters van Eclatant zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Ingrid KWPN keur pref prest, 1967, vos, MV. Wachtmeester Sgldt, is de moeder van de hengsten Ode KWPN (1973, V. Solaris xx) en Berlioz KWPN (1983, V.  Zeus SF), Ode is goedgekeurd door het KWPN en Berlioz is goedgekeurd door het SBS;

Ironetta KWPN keur pref, 1967, vos, MV. Roland Sgldt, is de moeder van de hengst Nitraat KWPN (1972, V. Solaris xx), die is goedgekeurd door het KWPN;

Iwonnevanck KWPN keur, 1967, vos, MV. Roland Sgldt, is de moeder van de hengst Oswald KWPN (1973, V. Grand Empereur xx), die is goedgekeurd door het KWPN;

Jogretha KWPN ster, 1968, vos, MV. Wachtmeester Sgldt, is de moeder van de hengst Nieuwpoort KWPN (1972), die is goedgekeurd door het KWPN;

Kanula KWPN ster, 1969, bruin, MV. Wachtmeester Sgldt, is de moeder van de hengst Safari KWPN (1976, V. Farn Holst), die is goedgekeurd door het KWPN;

Lonnevanck KWPN keur pref prest, 1970, donkere vos, MV. Wachtmeester Sgldt, is de moeder van de hengst Winston (1980, V. Roemer Westf), die is goedgekeurd door het KWPN;

Nanja KWPN ster prest, 1972, vos, MV. Epigoon Sgldt, is de moeder van de hengst Zichem KWPN (1981, V. Gondelier Sgldt), die is goedgekeurd door het KWPN en

Nina KWPN keur pref prest, 1972, schimmel, MV. Apollo Sgldt, is de moeder van de hengsten Witmar Alezan KWPN (1980, V. Amor Holst) en Adel KWPN (1982, V. Symfonie KWPN). Witmar Alezan is goedgekeurd door het KWPN en Adel door het KWPN in Noord-Amerika.

Eclatant heeft op vijf verschillende hengstenstations gestaan:
1966 – 1972 C. Hoogendoorn, De Bilt
1973 – 1977; 1979, 1980 en 1982 Van Heijst, Nuenen
1978 J. Meursing, Gieten
1981 J. Couperus, Oostermeer
1983 combinatie Hoksbergen/Reilink, Zalk/Schalkhaar

 

 

 

23.1.  Importeur  KWPN 28 Stb

Importeur  KWPN  (V. Eclatant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 163 cm. Hij is op 3 april 1967 geboren en is gefokt door G. Beers uit Vleuten, dat ten zuidwesten van Utrecht ligt.
De moeder van Importeur is de vos merrie Dula Sgldt kroon pref (1962, V. Wachtmeester Sgldt). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Safari KWPN (1976, V. Farn Holst), die is goedgekeurd door het KWPN.
Tweede moeder van Importeur is de bruine Ula Sgldt kroon (1955, V. Oran Sgldt).

Gerekend over acht generaties heeft Importeur een afstamming met 47,6 % Hannoveraans bloed, 21,1 % Selle Français bloed en 11,7 % Gelders (NSTg en GPS) bloed.

Importeur is in het voorjaar van 1970 op de hengstenkeuring van het KWPN goedgekeurd voor de fokkerij. Daarbij is hij ingedeeld als veelzijdigheidstype.

Hij heeft van 16 oktober tot en met 16 december 1970 in Emmeloord deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek. Daarbij is hij gewaardeerd met een negen voor de
conditie, 9,16 voor de dressuurproef, 7,5 voor het vrij springen, 6,5 voor het springen onder de zadel,  8,9 voor de trekproef, 7 voor de terreinrit en 7,5 voor de algemene indruk. In totaal scoorde 161,48 punten.

Opgemerkt is  dat Importeur in het begin van het onderzoek tamelijk nerveus was, maar een goed karakter heeft. Hij heeft over het geheel genomen een goede verrichting laten zien, maar zou meer souplesse moeten tonen.

Bij de berekening van het eindcijfer voor de dressuurproef is een fout gemaakt, waardoor bij alle hengsten die in 1970 aan het verrichtingsonderzoek hebben deelgenomen de score circa 1,4 punt te hoog is uitgevallen.

In 1970 hebben 32 rijpaardhengsten aan het verrichtingsonderzoek deelgenomen, waarvan er één wegens cornage het onderzoek niet heeft afgemaakt.

Importeur heeft het onderzoek als elfde afgesloten.

Hij is in de jaren 1970 -1972 door de gebroeders Bouwman uit Didam beschikbaar gesteld voor de fokkerij.
Importeur heeft 68 merries gedekt en daaruit zijn 40 veulens geregistreerd.

 

 

 

23.2.  Jaguar KWPN 51 Stb

 

Jaguar KWPN (V. Eclatant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 164 cm. Hij is op 1 mei 1968 geboren en is gefokt door de combinatie J.E. Hamming, Emmeloord en C. Hoogendoorn, De Bilt.
Jaguar is een broer van de goedgekeurde hengst Impuls KWPN (1967), waarvan geen nakomelingen bekend zijn,
De moeder van beide hengsten is de vos merrie Eensonnevanck Sgldt kroon preferent (1963, V. Wachtmeester Sgldt) en tweede moeder is de vos Sonnevanck Sgldt kroon pref (1953, V. Jupiter Sgldt).
Sonnevanck is ook de tweede moeder van de hengsten Dacapo  Sgldt (1962, V. Wachtmeester Sgldt) en Dante Sgldt (1962, V. Wachtmeester Sgldt), die beiden door het VLN zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

Gerekend over acht generaties heeft Jaguar een afstamming met 47,7 % Hannoveraans bloed, 18,0 % oud Nederlands  bloed (GrPS en NSTg) en 17,2 % Selle Français bloed.

Jaguar is in 1971 op de KWPN-hengstenkeuring in Utrecht goedgekeurd voor de fokkerij en als vijftiende van de vijftien goedgekeurde rijpaardhengsten geplaatst.

De hengstenkeuringscommissie liet volgens het Hengstenboek optekenen dat “Jaguar een zuivere Gelderse bloedopbouw (?) heeft. Zijn grootmoeder Sonnevanck was haar tijd ver vooruit, met een moderne voorhand, maat en adel. Zij was één van beste parels die het speurende oog van de heer Hoogedoorn ooit ontdekte en vastlegde.
De verdere oorsprong van de moederlijn ligt in de Gelderse Achterhoek uit de periode dat de heren Koning en Wiegman de Betuwse weldoeners Ot van Wittenstein GPS en Domburg NSTg beschikbaar hadden.
Jaguar heeft foktype en een goede breedte en diepte, maar valt achter de schouder wat weg. De hals is iets hoog opgericht. Hij is afkomstig uit een erkend beste merriestam.”.

Jaguar heeft van 22 september tot en met 19 november 1971 in Emmeloord deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek. Daarbij is hij gewaardeerd met 7,71 punten voor de rijproef, een zeven voor het vrij springen, een zes voor het springen onder de zadel, een acht voor de trekproef en een zeven voor de terreinrit, een acht voor het karakter en een 7,5 voor de algemene indruk. In totaal behaalde Jaguar 145,13 punten, waarmee hij, van de 22 drie- en vierjarige hengsten die in 1971 aan het verrichtingsonderzoek hebben deelgenomen, het onderzoek op de 18e plaats heeft afgesloten.

De verrichtingsjury sprak van een voldoende verrichting met iets te weinig stuwing vanuit de achterhand.

In 1972 is Jaguar op de hengstenkeuring in Zuidlaren als vierde van de vier rijpaard hengsten geplaatst, waarbij is opgemerkt dat Jaguar er goed voor stond, maar meer klasse in het beenwerk zou moeten hebben.

Jaguar is van 1971 tot en met 1974 op het dekstation van Van Veen in Steenwijkerwold beschikbaar geweest voor de fokkerij. Hij geeft 166 merries gedekt en daaruit zijn 86 veulens geregistreerd.

 

 

 

23.3.  Juwelier KWPN 40 Stb

 

Juwelier KWPN (V. Eclatant Hann) is een bruine hengst met een stokmaat van 161 cm. Hij is op 10 april 1968 geboren en is gefokt door de comabinatie C. Hoogendoorn, De Bilt en G. Hak, Giessen.
De moeder van Juwelier is de merrie Deenkost Sgldt (1962, V. Flocon xx) en tweede  moeder is de vos Seenkost Sgldt (1953, V. Feenrausch Hann).
Seenkost is ook de moeder van de hengst Batavier Sgldt (1960, V. Roland Sgldt).

Gerekend over acht generaties heeft Juwelier een afstamming met 71,9 % Hannoveraans bloed en 25,8 % Engels volbloed.

Juwelier is in 1971 op de hengstenkeuring in Utrecht goedgekeurd door het KWPN. Daarbij is hij als vierde geplaatst van de vijftien goedgekeurde rijpaardhengsten.
Opgemerkt is dat Juwelier een Duitse bloedopbouw heeft waar één keer een Engels volbloed aan te pas is gekomen. Zwaar rijpaardenbloed heeft de overhand in de afstamming. Juwelier is sterk gebouwd, waarbij de hoofdaanzet fijner zou kunnen zijn.

Juwelier heeft van 22 september tot en met 19 november 1971 in Emmeloord deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek. Daarbij is hij gewaardeerd met 7,86 punten voor de rijproef, vijf punten voor het vrij springen, acht punten voor het springen onder de zadel, acht punten voor de trekproef en 8,5 punten voor de terreinproef, een 7,5 voor het karakter en een acht voor de algemene indruk. Juwelier behaalt in totaal 150,58 punten, waarmee hij, van de 22 drie- en vierjarige hengsten die in 1971 aan het verrichtingsonderzoek hebben deelgenomen, het onderzoek op de achtste plaats heeft afgesloten.
De verrichtingsjury heeft opgemerkt dat Juwelier  een goede verrichting vertoonde, met een bemerking op de stap. Hij is goed in het terrein.

Op de hengstenkeuring 1972 is Juwelier als dertiende van vijftien rijpaardhengsten geplaatst. Gemeld is dat hij een goed foktype en goede bewegingen heeft; de croupe is iets kort.

Juwelier heeft in 1981 en 1972 op het dekstation van de heer Kers in Everdingen gestaan en in 1973 en 1974 bij J.M. de Wit in Houten.
Hij heeft 167 merries gedekt en daaruit zijn 77 veulens geregistreerd.

Zijn zoon Netto KWPN (1972) is goedgekeurd voor de fokkerij.

 

 

 

23.3.1.  Netto KWPN 142 Stb

 

Netto KWPN (V. Juwelier KWPN) is een donkerbruine hengst met een stokmaat van 165 cm. Hij is op 3 juni 1972 geboren en is gefokt door J.M. van de Putten uit Gemert, dat circa 20 km ten noordoosten van Eindhoven in de provincie Noord-Brabant ligt.
De moeder van Netto is de donkerbruine merrie Evesta Sgldt ster pref (1963, V. Udet Sgldt) en tweede moeder is de vos Veste Sgldt kroon (1956, V. L’Invasion SF).

Gerekend over acht generaties heeft Netto een afstamming met 37,5 % Hannoveraans bloed, 18,0 % Selle Français bloed en 15,6 % Engels volbloed.

Netto is in 1975 op de hengstenkeuring in Utrecht door het KWPN goedgekeurd voor de fokkerij.
Hij heeft in het najaar van 1975 in Sleen deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 60 dagen. Wegens kreupelheid heeft hij enige tijd rust gehad en heeft hij vier weken later dan de andere deelnemende hengsten een eindbeoordeling afgelegd.
Zijn prestaties zijn gewaardeerd met 7,43 punten voor de rijproef, een zeven voor het vrij springen en een acht voor het springen onder de zadel, een vier voor de aangespannen proef en een zeven voor de terreinproef. Het karakter is gewaardeerd met een zeven en het trainingsrapport met een acht. In totaal heeft Netto 144,29 punten gescoord, waarmee hij als 14e van de 34 deelnemende hengsten is geëindigd. Hierbij moet worden opgemerkt dat vijf hengsten het onderzoek voortijdig hebben beëindigd wegens kreupelheid.

De verrichtingsjury heeft gemeld dat Netto in het begin van het onderzoek een moeilijke mond had en geen vorderingen maakte. Na enkele weken training ging hij beter aan het bit lopen, maar de mond bleef moeilijk. In de laatste weken van het onderzoek is hij beduidend verbeterd.
In de eerste weken dreigt en bijt hij in zijn stalbox naar zijn verzorgers; later heeft hij een normaal stalgedrag.

Netto is in 1975 voor de fokkerij beschikbaar geweest bij Cee Hoogendoorn in De Bilt en in de jaren 1976 – 1978 bij mevrouw Wong – de Bruin in Muiden.
Van Netto zijn in 1978 geen afstammelingen getoond waardoor hij in 1979 niet meer beschikbaar was voor de fokkerij.
Van Netto zijn 32 veulens geregistreerd.

 

 

 

24.  Davos Hann DE 331310411764

 

Davos Hann (V, Duellant Hann) is een bruine hengst met een stokmaat van 164 cm.
Hij is in 1964 geboren en is gefokt door Willi Anderten.
De moeder van Davos is de bruine merrie Stadion Hann (1959, V. Steinpilz xx). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Gilgamesch Hann (1980, V. Grande Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.
Tweede moeder is de bruine Falkenhalde Hann (1949, V. Falk III Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Davos een afstamming met 63,3 % Hannoveraans bloed en 30,5 % Engels volbloed.

Davos is in de nazomer van 1966 op een keuring in Hunnesrück goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.
Hij heeft in 1967 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen, waarbij hij tweede is geworden van de veertien deelnemende hengsten.

Davos is van 1968 tot en met 1987 beschikbaar gesteld voor de fokkerij.
Van hem zijn 209 nakomelingen geregistreerd.

De zonen Drachenfels Hann (1970), Damokles Hann (1971) en Donar Hess (1971) de fokkerij zijn goedgekeurd voor de fokkerij.

Vier dochters van  Davos zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Darani Hann, 1970, bruin, MV. Marcio xx, is de moeder van de hengst Winnipeg Bavar (1977, V. Wodka Hann), die is goedgekeurd door het Beierse stamboek;

Dekadi Hann, 1971, donkerbruin, MV. Domspatz Hann, is de moeder van de hengst Jet Set Hann (1981, V. Jet Stream xx), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Oldenburgse stamboek;

Davia Hann, 1972, zwart, MV. Waidmannsdank xx, is de moeder van de hengst Windsor Hann (1976, V. Wiesenbaum xx), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en

Dawida Hann, 1974, donkerbruin, MV. Der Löwe xx, is de moeder van de hengst Baccardi Dry Hann (1987, V. Bolero Hann), die is goedgekeurd door het Oldenburgse stamboek.

 

 

 

24.1.  Drachenfels Hann DE 331310422270

 

Drachenfels Hann (V. Davos Hann) is een donkerbruine hengst met een stokmaat van 166 cm. Hij is in 1970 geboren en is gefokt door Georg Eylmann uit Asselersand, dat ten noorden van Stade een buitendijks gebied langs de rivier de Elbe is.
Drachenfels is een broer van de hengst Donar Hann (1971, zie hfdst. 24.3.)
De moeder van beide hengsten is de zwartbruine merrie Abendkraft Hann (1963, V. Abendruf xx). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Freison Zw (1971, V. Furioso II SF), die is goedgekeurd door het Rijnland-Palts-Saar stamboek.
Tweede moeder van Drachenfels en Donar is de vos Domänenkraft Hann (1958, V. Domänenrat II Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Drachenfels een afstamming met 59,4 % Hannoveraans bloed en 38,3 % Engels volbloed.

Drachenfels is in 1972 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek en heeft in 1973 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen. Over zijn prestaties is gemeld dat de stap zeer goed is en de draf en galop goed zijn . Hij heeft een opgewekt temperament en is intelligent. Hij heeft een gespierd lichaam; een zeer goede rijdbaarheid en een goede aanleg om te springen. Drachenfels is een veelzijdig rijpaard.

Hij is in 1974 en 1975 door het Landgestüt Celle voor de fokkerij beschikbaar gesteld op een dekstation in Burlage, dat ten zuiden van Vechta ligt,
Na het dekseizoen 1975 is Drachenfels op vijfjarige gedood.

Van Drachenfels zijn 65 nakomelingen geregistreerd, waaronder 25 hoofdstamboekmerries en twee stamboekmerries.
Zijn zoon Dragon Hann (1975) is goedgekeurd door de fokkerij.

Van Drachenfels zijn 48 nakomelinge geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 34 prijzen gewonnen in wedstrijden. Samen hebben die een winsom van € 23.736.

 

 

 

24.1.1.  Dragon Hann DE 331317016475

 

Dragon Hann (V. Drachenfels Hann) is een bruine hengst met een stokmaat van 169 cm. Hij is in 1975 geboren en is gefokt door dr. Wilfried Bultmann.
De moeder van Dragon is de donkerbruine merrie Weingut Hann (1971, V. Weingau Hann). Tweede moeder is de bruine Minka Hann (1959, V. Monitor xx). Zij is ook de moeder van de hengst Weinsiegel Hann (1970, V. Weingau Hann), die is goedgekeurd door het Argentijnse stamboek.

Gerekend over acht generaties heeft Dragon een afstamming met 67,2 % Hannoveraans bloed en 31,3 % Engels volbloed.

Dragon is in het najaar van 1977 goedgekeurd door het Beierse stamboek. Hij is van 1978 tot en met 1992 actief geweest in de fokkerij.

Van Dragon zijn in Duitsland 122 nakomelingen geregistreerd en het Italiaans Sportpaarden stamboek heeft ook enkele veulens van hem vastgelegd.

Twee dochters van Dragon zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Windsbraut Bavar, 1980, MV. Winkel Hann, is de moeder van de hengst Cor de Arlen Bavar (1992, V. Cor de Angelo J Holst), die is goedgekeurd door het Beierse stamboek en

Defilé Bavar, 1983, bruin, MV. Davos Hann, is de moeder van de hengsten Domecq W Bavar (1992, V. Donnerhall Oldbg) en zijn broer Donnerknall B Bavar (1994), die beide zijn goedgekeurd door het Beierse stamboek.

Van Dragon zijn 81 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 54 successen behaald in wedstrijden. Zij hebben samen € 159.142 gewonnen.

De meest succesvolle nakomeling is:

Argelith’s Dexter Bavar,
ruin, 1982, vos, MV. Rasso Westf, fokker Friedrich Vissing.
Argelith’s Dexter is vanaf 1989 door Otto Becker (GER) uitgebracht in 1.40 m springconcoursen. In 1990 zijn wedstrijden in Witzenhausen en Borken gewonnen en in 1991 is een overwinning behaald in Chaudfontaine. In 1992 heeft Franke Sloothaak (GER) met Dexter de Grand Prix van Falsterbo (1.50 m) gewonnen en zijn overwinningen behaald in Münster, Aken, Mondorf-les-Bains en Maastricht en is met het Duitse team de landenwedstrijd in Falsterbo gewonnen.
In 1993 heeft Rene Tebbel (GER) Argelith’s Dexter uitgebracht en overwinningen behaald in Nortrup, Bremen, Verden (2x) en Gijon.
Argetith’s Dexter heeft een winsom van € 125.000.

 

 

 

24.2.  Damokles Hann DE 341410194371

 

Damokles Hann (V. Davos Hann) is een bruine hengst met een stokmaat van 163 cm. Hij is op 2 mei 1971 geboren en is gefokt door Claus Schmoldt van de Hollerdeich in Wischhafen, dat ten noorden van Stade in het noorden van Nedersaksen ligt.
De moeder van Damokles is de bruine staatspremiemerrie Meerfürstin Hann (1961, V. Marcio xx). Zij is ook de moeder van de broers Wendelin I Hann (1974, V. Wendekreis Hann), Wendelin II Hann (1978) en Wendelin III Hann (1983) en ze is de tweede moeder van de hengsten Gold Ferdl Hann (1977, V. Gotthard Hann) en Patriarch I Bavar (1988, V. Piaster Bavar).
Wendelin I en Wendelin II zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek; Wendelin II is in Noord Amerika goedgekeurd; Gold Ferdl is goedgekeurd door het Hannoveraanse-, Oldenburgse-, Westfaalse-, Hessische-, Rijnland-Palts-Saar-, Baden-Württembergse- en het Beierse stamboek en Patriarch I is goedgekeurd door het Baden-Württembergse- en het Beierse stamboek.
Tweede moeder van Damokles is de vos Ahnenrinde Hann (1956, V. Athos Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Damokles een afstamming met 54,7 % Hannoveraans bloed en 42,2 % Engels- en Arabisch volbloed.

Damokles is in oktober 1973 in Verden goedgekeurd door het Westfaalse stamboek. In 1975 heeft hij in Warendorf deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 100 dagen.
Het Noordrijn-Westfaalse Landgestüt Warendorf heeft Damokles van 1974 tot en met 1988 beschikbaar gesteld voor de fokkerij. Van hem zijn 484 nakomelingen geregistreerd.

Dertien zonen van Damokles zijn goedgekeurd voor de fokkerij en vijf dochters zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden.

Van Damokles zijn 426 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er 386 in wedstrijden prijzen gewonnen. Samen hebben de nakomelingen een winsom van € 825.592.

Voor uitgebreide informatie over Damokles en zijn nakomelingen wordt verwezen naar de pagina Damokles Hann op deze website www.stempelhengsten.eu.

 

 

 

24.3.  Donar Hess DE 331313209671

 

Donar Hess (V. Davos Hann) is een bruine hengst met een stokmaat van 168 cm. Hij is op 29 april 1971 geboren en is gefokt door Georg Eylmann uit uit Asselersand, dat ten noorden van Stade een buitendijks gebied langs de rivier de Elbe is.

Donar is een broer van de hengst Drachenfels Hann (1970, zie hfdst. 24.1.)

De moeder van beide hengsten is de zwartbruine merrie Abendkraft Hann (1963, V. Abendruf xx). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Freison Zw (1971, V. Furioso II SF), die is goedgekeurd door het Rijnland-Palts-Saar stamboek.

Tweede moeder van Drachenfels en Donar is de vos Domänenkraft Hann (1958, V. Domänenrat II Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Donar een afstamming met 59,4 % Hannoveraans bloed en 38,3 % Engels volbloed.

Donar is in het najaar van 1973 goedgekeurd door het Hessische stamboek en is van  1974 tot en met 1996 door het Hessische Landgestüt Dillenburg beschikbaar gesteld voor de fokkerij.
Van Donar zijn 253 nakomelingen geregistreerd, waaronder zijn zoon Deichgraf Hess (1986, MV. Waidmannsdank xx). Die is goedgekeurd door het Hessische stambeok

Van Deichgraf zijn slechts drie nakomelingen geregistreerd. Als springpaard is hij van 1993 tot en met 2000 door Ralf Litz (GER) in 1.40 m.-springwedstrijden uitgebracht. Daarbij zijn acht overwinningen en elf tweede plaatsen behaald. Deichgraf heeft een winsom van € 25.336.

Donar’s dochter Donaulied Hess, 1975, vos, MV. Marcus Hess, is de moeder van de hengst Amfortas Hess (1983, V. Ampere Hann), die is goedgekeurd door het Hessische stamboek.

Van Donar zijn 207 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard. Van de nakomelingen hebben er 154 succes behaald in wedstrijden en samen hebben die € 253.603 gewonnen.

 

 

 

25.  Duell Hann DE 381810056064

 

Duell Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst die in 1964 is geboren.
Zijn moeder is de vos staatspremiemerrie Dohlenfee Hann (1960, V. Domfalk Hann). Zij is ook de moeder van de hengst Dukat Hann (1968, V. Duden II Hann) en ze is de tweede moeder van de hengst Lord Hann (1970, V. Lugano II Hann).
Dukat is goedgekeurd door het Hannoveraanse- en het Rijnlandse stamboek en Lord is goedgekeurd door het Westfaalse- en het Rijnlandse stamboek.

Tweede moeder van Duell is de vos Gotenfabel Hann (1949, V. Gmunden Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Duell een afstamming met 80,5 % Hannoveraans bloed.

Duell is in het voorjaar van 1967 goedgekeurd door het Beierse stamboek. Hij is van 1967 tot en met 1987 beschikbaar geweest voor de fokkerij. Na 1988 zijn nog drie veulens van hem geregistreerd.

Van Duell zijn 202 nakomelingen geregistreerd, waaronder de goedgekeurde zonen Duero Bavar (1974) en Duplikat Bavar (1975), die verderop in de tekst in afzonderlijke hoofdstukken worden besproken.

Van Duell zijn 157 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard en daarvan hebben 101 nakomelingen prijzen gewonnen in wedstrijden. Samen hebben zij een winsom van € 97.735.

 

 

 

25.1.  Duero Bavar DE 381816020674

 

Duero Bavar (V. Duell Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 169 cm. Hij is in 1974 geboren.
Zijn moeder is de donkerbruine merrie Petruschka Bavar (1969, V. Beatus Trak). De tweede moeder is onbekend.

Duero is in het voorjaar van 1977 goedgekeurd door het Beierse stamboek en is van 1977 tot en met 1988 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van hem zijn 30 nakomelingen geregistreerd, waaronder de goedgekeurde zonen Dubitor Bavar (1980) en Dumas Bavar (1983).

Drieëntwintig nakomelingen zijn vastgelegd als wedstrijdpaard en daarvan hebben er vijftien prijzen gewonnen in wedstrijden. Samen hebben ze een winsom van € 9.727.

 

 

 

25.1.1.  Dubitor Bavar DE 381814000480

 

Dubitor Bavar (V. Duero Bavar) is een vos hengst met een stokmaat van 165 cm. Hij is in 1980 geboren en is gefokt door het Beierse Haupt- en Landgestüt in Schwaiganger.
De moeder van Dubitor is de bruine merrie Lustige Bavar (1964, V. Lugano I Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Polling Bavar (1987, V. Pilot Westf), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse-, Rijnlandse- en Beierse stamboek.
Tweede moeder is de bruine Halali Hann (1947, V. Hadrian Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dubitor een afstamming met 60,2 % Hannoveraans bloed en 13,3 % Engels volbloed.

Dubitor is in het najaar van 1983 goedgekeurd door het Beierse stamboek en is van 1984 tot en met 1989 beschikbaar geweest voor de fokkerij.

Van Dubitor zijn 41 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 29 zijn vastgelegd als wedstrijdpaard. Zeventien nakomelingen hebben in wedstrijden prijzen gewonnen en samen hebben zij een winsom van € 6.260.

 

 

 

25.1.2. Dumas Bavar DE 381814002283

 

Dumas Bavar (V. Duero Bavar) is een bruine hengst met een stokmaat van 166 cm. Hij is in 1983 geboren en is gefokt door het Beierse Haupt- en Landgestüt in Schwaiganger.
De moeder van Dumas is de donkerbruine merrie Donaster Bavar (1974, V. Donar Bavar). Zij is ook de moeder van de hengst Goldadler Bavar (1981, V. Goldglanz Westf) en tweede moeder van de hengsten Grantast Bavar (1981, V. Grandioso Hann) en Feldsee Bavar (1990, V. Federsee Holst).
Goldadler en Feldsee zijn goedgekeurd door het Beierse stamboek en Grantast door het Tsjechische stamboek.
Tweede moeder van Dumas is de vos Aster Bavar (1969, V. Amor Bavar).

Gerekend over acht generaties heeft Dumas een afstamming met 42,2 % Hannoveraans bloed en 21,1 % Trakehner bloed.
Een derde van de afstamming is onbekend.

Dumas heeft in de zomer van 1986 in München-Riem deelgenomen aan een aanlegtest van 30 dagen. Hij heeft de test als 16e afgesloten van de 30 deelnemende hengsten.
In oktober 1986 is Dumas in München-Riem goedgekeurd door het Beierse stamboek. Hij is van 1987 tot en met 1994 actief geweest in de fokkerij.
Van Dumas zijn 48 nakomelingen geregistreerd. Van hen hebben 37 nakomelingen in wedstrijdverband prijzen gewonnen en zij hebben samen een winsom van € 10.249.

 

 

 

25.2.  Duplikat Bavar DE 381817022375

 

Duplikat Bavar (V. Duell Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 168 cm. Hij is in 1975 geboren en is gefokt door Alois Ruch.
De moeder van Duplikat is de vos merrie Alpenrose Bavar (1970, V. Kassio Trak) en tweede moeder is Alpenfee Bavar (V. Pik As xx).

Gerekend over acht generaties heeft Duplikat een afstamming met 53,9 % Hannoveraans bloed, 19,5 % Engels- en Arabisch volbloed en 17,2 % Trakehner bloed.

Duplikat is in het najaar van 1977 goedgekeurd door het Beierse stamboek en is van 1978 tot en met 1985 beschikbaar geweest voor de fokkerij. Van hem zijn 53 nakomelingen geregistreerd.
Van de nakomelingen zijn er 39 ook als wedstrijdpaard geregistreerd. Van hen hebben er 25 successen behaald in wedstrijden. Hun gezamenlijke winsom bedraagt € 43.639.

 

 

 

26.  Duellgraf Hann DE 331310058664

 

Duellgraf Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 168 cm. Hij is op 3 maart 1964 geboren en is gefokt door Hermann Meyer.
De moeder van Duellgraf is de vos staatspremiemerrie Gräfin Hann (1958, V. Graf Hann). Zij is ook de moeder van de hengsten Forstherr Westf  (1962. V. Fernjäger Hann) en Apoll Hann (1969, V. Argus Hann). Ook is ze de tweede moeder van de hengsten Pik Bauer Hann (1976, V. Pik König Hann), Bon Bonaparte Hann (1984, V, Bolero Hann) en zijn broer Bonsoir Hann (1986) en van de hengst Profit Hann (1989, V. Pilot Westf)
Tweede moeder is de vos Duellerde Hann (1954, V. Duellant Hann). Zij is ook de moeder van de hengsten Weissgerber Hann (1959, V. Weissgold Hann), Granat Hann (1970, V. Grande Hann) en tweede moeder van de hengst Banter Hann (1984, V. Bolero Hann).

Weissgerber, Bon Bonaparte en Banter zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek, Forstherr door het Westfaalse stamboek, Apoll door het Hessische stamboek, Granat door het Beierse stamboek, Pik Bauer door het Hannoveraanse stamboek en het BWP, Bonsoir door het Deense stamboek en Profit door het Hannoveraanse-, Oldenburgse- en het Oldenburg-International stamboek.

Duellgraf is ingeteeld op Duellant, die als vader en als overgrootvader voorkomt in de afstamming van Duellgraf en daarmee een inbreng van 62,5 % heeft in zijn erfelijke aanleg.

Gerekend over acht generaties heeft Duellgraf een afstamming met 81,3 % Hannoveraans bloed.

Duellgraf is in het najaar van 1966 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. In 1967 heeft hij in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen. Daarbij heeft hij van de veertien deelnemende hengsten de derde plaats behaald.

Duellgraf is ook goedgekeurd of erkend door het Oldenburgse-, Westfaalse-, Baden-Württembergse- en Beierse stamboek.
Hij is van 1967 tot en met 1985 beschikbaar geweest voor de fokkerij.
Van hem zijn 214 nakomelingen geregistreerd, waaronder zijn zoon Duellschutz Hann (1971, V. Schütze Hann), die verderop in de tekst wordt besproken.

Van de nakomelingen van Duellgraf zijn er 159 vastgelegd als wedstrijdpaard. Van hen hebben 92 nakomelingen prijzen gewonnen in wedstrijden en samen hebben die een winsom van € 48.706.

 

 

 

26.1. Duellschutz Hann DE 331310071771

 

Duellschutz Hann (V. Duellgraf Hann) is een bruine hengst met een stokmaat van 170 cm. Hij is op 1 april 1871 geboren en is gefokt door Frans Kotschofsky.
De moeder van Duellschutz is de bruine staatspremiemerrie Schülerin Hann (1958, V. Schütze Hann). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Dürkheim Hann (1962, V.  Duft II Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.
Tweede moeder is de donkerbruine staatspremiemerrie Flügelulme Hann (1952, V. Flügeladjutant Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Duellschutz een afstamming met 89,8 % Hannoveraans bloed.

Duellschütz is in het najaar van 1973 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Hij is van 1974 tot en met 1978 is Duitsland beschikbaar geweest voor de fokkerij. Daarna is hij verkocht naar Australië, waar hij is ingezet voor de fokkerij.

In Duitsland zijn zestien nakomelingen van hem geregistreerd. Zeven nakomelingen zijn geregistreerd als wedstrijdpaard en zijn hebben samen € 7.337 gewonnen.

 

 

 

27.  Dezember Hann DE 331310412865

 

Dezember Hann (V, Duellant Hann) is een bruine hengst met een stokmaat van 163 cm. Hij is in 1965 geboren en is gefokt door Rudolf Janβen. Andere bronnen noemen de gezusters Van Reden als fokker.
De moeder van Dezember is de bruine merrie Krönchen Hann (1951, V. Kurde x). Zij is ook de tweede moeder van de hengst Fernjäger Hann (1976, V. Wendekreis Hann).
Tweede moeder is de zwarte Folkore Hann (1945, V. Folgsam Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dezember een afstamming met 61,7 % Hannoveraans bloed en 30,4 % Engels- en Arabisch volbloed.

Dezember is in het najaar van 1967 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek. Hij heeft in 1968 in Westercelle deelgenomen aan een verrichtingsonderzoek van 300 dagen. Over zijn prestaties is gemeld dat de stap, draf en galop goed zijn. Hij is attent en heeft een gespierd lichaam. De hengst heeft een zeer goede rijdbaarheid en een opmerkelijke aanleg om te springen. Dezember is een begaafd rij- en springpaard.

Dezember is van 1969 tot en met 1980 door het Landgestüt Celle beschikbaar gesteld voor de fokkerij.
Hij heeft van 1969 – 1979 op een dekstation gestaan in Sudweyhe, dat net ten zuiden van Bremen ligt. In 1980 heeft hij op een dekstation gestaan in Sittensen, dat halverwege Bremen en Hamburg ligt.

Van Dezember zijn 150 nakomelingen geregistreerd, waaronder vijf staatspremiemerries, 47 hoofdstamboekmerries en vier stamboekmerries.

Van de zonen is German Hann (1970) goedgekeurd voor de fokkerij.

Twee dochters van Dezember zijn moeder van een goedgekeurde hengst geworden:

Depesche Hann staatspremiemerrie, 1970, vos, MV. Ceylon Hann, is de moeder van de hengst Akzentus Hann (1978, V. Akzent I Hann), die is goedgekeurd door het Hannoveraanse-, Oldenburgse- en Westfaalse stamboek en

Dahama Hann, 1973, bruin, MV. Adlerfarn II Hann, is de moeder van de hengst Einstein Hann  (1983, V. Einklang Hann), die is goedgekeurd door het Oostenrijkse stamboek.

Van Dezember zijn 97 nakomelingen geregistreerd als wedstrijdpaard, waarvan er 60 succesvol zijn geweest in wedstrijdverband. Zij hebben samen € 70.672 gewonnen.

 

 

 

 

27.1. German Hann DE 331317604670

 

German Hann (V. Dezember Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 168 cm. Hij is in 1970 geboren en is gefokt door Hermann Meier.
De moeder van German is de bruine Auerröschen Hann (1960, V. Aumund Hann). Zij is ook de moeder van de hengst Glander Hann (1966, V. Grande Hann) en tweede moeder van de hengst Gastronom Hann (1972, V. Gazal ox). Beide hengsten zijn goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.
Tweede moeder is de donkerbruine Ankona Hann (1949, V. Anblick xx).

Gerekend over acht generaties heeft German een afstamming met 52,3 % Hannoveraans bloed en 42,2 % Engels- en Arabisch volbloed.

German is in 1973 goedgekeurd door het Zweedse stamboek. Daarbij is aangegeven dat German een elegante hengst is met een mooi hoofd. Hij heeft een lange, goed aangezette hals, een goede zadelligging en een sterke bovenlijn. Hij is voldoende ontwikkeld en heeft goede bewegingen.

German is van 1973 tot en met 1981 actief geweest in de Zweedse fokkerij. Het Zweedse stamboek heeft 222 nakomelingen van hem geregistreerd.

Dochter Madique SWB, 1977, donkerbruin, MV. Nimrod SWB, is de moeder van de hengst Gibson SWB (1984, V. Gibraltar SWB), die is goedgekeurd door het Zweedse stamboek.

Van de nakomelingen zijn er 82 in wedstrijden uitgebracht.

 

 

 

28.  Dualist Hann DE 341410176566

 

Dualist Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst met een stokmaat van 166 cm. Hij is in 1966 geboren en is gefokt door Heinrich Heinsohn.
De moeder van Dualist is de bruine merrie Silva Hann (1962, V. Senior Hann) en tweede moeder is de zwarte staatspremiemerrie Ankerblüte Hann (1953, V. Anfechter Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Dualist een afstamming met 80,5 %  Hannoveraans bloed.

Dualist is in het najaar van 1968 goedgekeurd door het Westfaalse- en het Rijnlandse stamboek. Hij is van 1969 tot en met 1975 actief geweest in de fokkerij.

Van Dualist zijn 105 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 85 ook als wedstrijdpaard zijn vastgelegd. Van hen hebben 56 nakomelingen prijzen gewonnen in wedstrijden en zij hebben samen € 36.999 gewonnen.

 

 

 

29.  Duellfürst Hann DE 331310598366

 

Duellfürst Hann (V. Duellant Hann) is een vos hengst die in 1966 is geboren.
Zijn moeder is de zwarte merrie Frankensichel Hann (1956, V. Fratz Hann) en tweede moeder is de bruine Förstertulpe Hann (1945, V. Förster Hann).

Gerekend over acht generaties heeft Duellfürst een afstamming met 76,6 % Hannoveraans bloed.

Duellfürst is in het najaar van 1965 goedgekeurd door het Hannoveraanse stamboek.
Ook het Rijnland-Palts-Saar stamboek heeft Duellfürst geaccepteerd voor de fokkerij.

Duellfürst is van 1966 tot en met 1978 beschikbaar geweest voor de fokkerij. Van hem zijn 117 nakomelingen geregistreerd, waarvan er 83 zijn uitgekomen in wedstrijden. Van de nakomelingen hebben er 51 prijzen gewonnen in wedstrijden en zij hebben samen € 48.878 gewonnen.

 

Afgesloten op 11 juni 2024

Back To Top